Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasne, kremowe ściany połączone z drewnianą podłogą muśniętą białą farbą. Kanapa w białym kolorze, na której ułożone zostały kolorowe poduszki. Stoli kwyglądem przypomina tacę na metalowych nóżkach. Fot. Alvhem Makleri

Piękne jasne mieszkanie. Tak je urządzisz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 lis 2014 08:51 (aktualizacja: 29 lis 2014 15:48)

Wystrój wnętrz ma bardzo duży wpływ na samopoczucie osób w nich przebywających. Aby nadrobić jesienny deficyt słońca za oknem, warto pomyśleć o odpowiednich zabiegach aranżacyjnych w domu. Jak zadbać o stworzenie i utrzymanie lokum w jasnych barwach?

Jasne pomieszczenia tworzą bardzo pożądane wrażenie przestrzenności, dzięki czemu nie czujemy się w nich przytłoczeni. Do tego panujący wokół klimat sprzyja pozytywnemu myśleniu. Odpowiednio zaaranżowane przestrzenie mogą też wpływać na pewną oszczędność energii, jeśli idą w parze z ograniczeniem użycia sztucznego światła. Co zrobić, aby osiągnąć taki satysfakcjonujący efekt? 

Podstawą są duże okna, dzięki którym nawet jesienią pewna dawka promieni słonecznych dotrze do wnętrza. Jeśli jednak ich rozmiar nie zachwyca, a wymiana w danym momencie jest niemożliwa, warto opróżnić parapet ze zbędnych szpargałów i zrezygnować z ciężkich, ciemnych zasłon. Kolejnym wskazanym zabiegiem jest użycie jasnych barw przy malowaniu lub tapetowaniu ścian – otoczenie, zwłaszcza niewielkiego pokoju ciemnymi, wyrazistymi dekoracjami może sprawić, że będzie on wyglądać ciasno i ponuro. Nie wszyscy doceniają rolę podłogi, która przecież rozpościera się na bardzo dużej powierzchni. Można więc pozostawić sobie pod nogami samą błyszczącą taflę lub przykryć ją dywanem o odpowiednich odcieniach. Pamiętajmy też o lustrach i wszelkiego rodzaju wewnętrznych przeszkleniach, decydujących o wrażeniach optycznych. I wreszcie kwestia mebli – nie powinny zalegać w każdym wolnym kącie, lepiej też unikać masywnych konstrukcji i nie wypełniać ich po brzegi drobiazgami. A wisienką na tym torcie będzie umeblowanie ulokowane na środku pokoju, jak np. zestawy wypoczynkowe, których smukłe sylwetki i przyjemne dla oka obicia nadadzą przestrzeni pożądanej lekkości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA