Meble.com.pl - komfort na miarę

Niezawodne połączenia kolorystyczne, jak chociażby czerń i biel zagwarantują nam ładną aranżację łazienki. To sprawdzony sposób na łazienkę klasyczną, ale nie nudną w odbiorze. Projekt: Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Piękne łazienki. Te aranżacje są teraz modne

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 gru 2015 09:05 (aktualizacja: 30 gru 2015 08:18)

Łazienka to miejsce bardzo osobiste, jednak wiele mówiące o właścicielach domu. Warto urządzić ją pięknie i modnie. Zobaczcie jak.

Polacy lubią piękne łazienki. Moda na salony kąpielowe się dopiero u nas rozpoczyna, jednak już teraz do aranżacji łazienki przykładamy dużą uwagę. Wszak powinno być to miejsce relaksu i prywatności, a odpowiednie wykończenie wnętrza może w tym pomóc. 

Nie ustaje moda na łazienki w białym kolorze. Trend ten ma nie tylko odniesienie do mody na jasne, rozbielone wnętrza nowoczesne czy skandynawskie, ale również z powodu tego, że łazienki Polaków są w większości małe i niewymiarowe. Okno w łazience, która znajduje się w mieszkaniu w bloku jest niezwykłą rzadkością, a ponieważ wnętrza takie są nieprzyjemnie ciemne, biel może je uratować. Nie tylko znacznie rozjaśni ona pomieszczenie do którego nie dociera światło naturalne, ale również optycznie je powiększy. Ogromną zaletą bieli jest to, że świetnie łączy się ze wszystkimi kolorami, jak również materiałami. Może być wyjściową bazą dla mebli z dekorem drewna, betonowej ściany czy złotej mozaiki. Ponadto białą łazienkę można w prosty i szybki sposób co pewien czas odmienić, wystarczy wówczas wymienić kolor dodatków. 

Modnym sposobem aranżacji łazienki jest dziś wyraźne zaznaczenie strefy prysznica. Ściany w tej strefie układa się innymi płytkami bądź materiałem, który zupełnie odznacza się od reszty, jakie znajdują się w łazience. Popularne jest szkło, które może dodatkowo nadać wnętrzu łazienki ciekawy akcent. Wystarczy wybrać szkło dekorowane - z wypukłą fakturą czy z nadrukiem. Elegancji łazience z pewnością doda kamień. Modne są dziś minerały takie jak onyks, które mają bogate zdobienia. Jeśli zaś zależy nam na industrialnej aranżacji wnętrza łazienki w strefie prysznica sprawdzi się lakierowany beton lub surowy kamień z porowatą strukturą. 

W galerii zdjęć znajdziecie piękne aranżacje łazienek z polskich domów. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA