Meble.com.pl - komfort na miarę

Ważne jest, by nie przesadzić z fantazyjnymi dodatkami, gdyż styl Hampton to przede wszystkim synonim niewymuszonej elegancji. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz

Piękne, luksusowe aranżacje w stylu Hampton

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 lis 2016 12:18 (aktualizacja: 03 lis 2016 12:44)

Każdy z nas niejednokrotnie widział mieszkanie, które przyprawia o lekkie ukłucie zazdrości. Chodzi tutaj o wnętrza w stylu Hampton - luksusowe, zaskakujące swoim wyglądem oraz zastosowanym rozwiązaniami.

Niejedna Pani domu chciałaby zamieszkać we wnętrzu utrzymanym w eleganckim, luksusowym klimacie. Ale czy trzeba być od razu milionerem, żeby móc pozwolić sobie na takie wnętrze? Okazuje się, że nie. Inspiracji mogą mogą dostarczyć piękne wnętrza w stylu Hampton. Co je wyróżnia?

Styl Hampton znany jest nam zazwyczaj z amerykańskich filmów. Zamożna rodzina wyjeżdża do nadmorskiego miasteczka, gdzie mają jeden z kilku 'domków' letniskowych. Nie trzeba jednak być milionerem, aby móc urządzić swój dom w takim luksusowym stylu. Wystarczy umiejętnie połączyć meble oraz dodatki i styl Hampton będziemy mieć pod własnym mieszkaniu.

Wnętrza w tym stylu to smaczne połączenie akcentów zaczerpniętych z różnych aranżacji. Jest to nowoczesna klasyka z odrobiną stylu rustykalnego. Jest tutaj troszkę angielskiego stylu wiktoriańskiego i elementy pasujące do klasycznej małej wioski. Wszystkie elementy nawiązują do wystrojów, które możemy spotkać w typowych domkach plażowych. W kuchni czy salonie w stylu Hampton znajdziemy elementy nawiązujące do plaży i morza. Połączenie stylów może wydawać się mieszanką wybuchową, która daje pstrokaty efekt – a jest wręcz przeciwnie! Tu wszystkie elementy są starannie dobrane, a końcowy efekt bywa naprawdę piorunujący. Styl Hampton można uznać za bardzo sprzeczny. Z jednej strony takie wnętrze jest wytworne, luksusowe i nowoczesne– z drugiej bardzo przytulne i ciepłe. To co mogłoby się wydawać niezbyt dobrym połączeniem, tutaj – prezentuje się świetnie.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA