Meble.com.pl - komfort na miarę

Regały mogą być zrobione z różnych materiałów. Ciekawą propozycją są półki wykonane z płyty gipsowo-kartonowej, plastiku lub szkła. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz

Piękne wnętrze. Inspirujące pomysły na książki w salonie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 30 cze 2015 15:00

Gdzie przechowywać książki – zwłaszcza, gdy mamy ich sporo? Zobaczcie jak sprawić, aby książki były nie tylko intelektualną pożywką, ale też wspaniałą dekoracją wnętrza.

Domowa biblioteczka może przybierać różne oblicza. Warto się przed jej urządzeniem, jednak dobrze zastanowić tak, aby książki się nie niszczyły i stanowiły ciekawy element aranżacji mieszkania. 

Świetnym rozwiązaniem w przypadku dużego księgo zbioru jest regał na całą ścianę. Taki mebel lub w zastępstwie proste półki, znajdziesz w każdym markecie budowlanym czy sklepie meblowym – wystarczy dobrać je odpowiednio do długości ściany lub koncepcji aranżacyjnej. Niskie półki lub sprytnie zaplanowane w meblach schowki to również świetny pomysł. Kolekcja książek ulokowana w kilku niskich regałach nie wygląda tak imponująco, ale nie obciąża wizualnie małych pomieszczeń. Do książek łatwiej jest też sięgnąć. Dodatkowo takie regały można ustawić w dowolnym miejscu, a także łatwo je przemieścić, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota.  

Ciekawym uzupełnieniem wnętrza będą też oryginalne półki ze stylowymi wspornikami. W mniejszych domach i mieszkaniach warto na ścianach zamontować kubiki. Ułożone w nietypowy sposób staną się prawdziwą dekoracją ściany.

Do przechowywania domowego księgozbioru doskonale nadają się także wnęki ścienne. Wystarczy zaopatrzyć je w półki w tym samym kolorze co ściany i dodatkowe miejsce na książki mamy gotowe. Ponadto, odstępy między półkami możemy dowolnie dostosować do wielkości naszych książek. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA