Meble.com.pl - komfort na miarę

Ci, którzy są szczęśliwym właścicielem dużej, otwartej kuchni – na spiżarnię mogą wykorzystać małe wnęki lub komórki i ukryć ją za drzwiami przesuwnymi. Fot Elfa

Pojemna spiżarnia. Tak ją zaplanujesz w swoim domu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 cze 2016 10:21 (aktualizacja: 27 cze 2016 10:34)

Obalamy mit, że spiżarnia ma racje bytu tylko w dużych domach. Nawet niewielka czy supernowoczesna kuchnia w mieszkaniu może stać się idealnym miejscem na smaki lata, które umilą nam chłodniejsze dni.

Pojęcie i postrzeganie spiżarni przeszło ostatnio niemałą rewolucję – zarówno w kwestii funkcjonalności, jak i aranżacji tej specyficznej przestrzeni. Kiedyś, zaciemnione i chłodne miejsce znajdujące się zwykle w najniższej kondygnacji domu pełniło rolę lodówki, chroniąc zapasy przed słońcem i wysoką temperaturą. Dziś, w dobie nowoczesnego sprzętu AGD, domowe spiżarnie służą do przechowywania domowych przetworów, które  w odpowiedzi na coraz bardziej świadomych konsumentów i popularny trend „eko” święcą triumfy popularności – nie tylko ze względów sentymentalnych, ale pewności tego, że doskonale wiemy, z czego składają się produkty, które spożywamy. A taka wiedza jest dziś bezcenna. Zatem…jak zaaranżować mini – spiżarnię w niewielkiej kuchni?

Wąsko, wysoko, Cargo!

Klasyczna spiżarnia nieodłącznie kojarzy nam się z rozległymi, drewnianymi półkami, które zwykle zajmowały całą powierzchnię ściany. Dziś, mieszkając w bloku, mało kto może pozwolić sobie na komfort wygospodarowania tak dużej przestrzeni na domowe przetwory – kuchnia musi bowiem pomieścić niezbędne sprzęty, systemy szafek, a czasem niewielki stół – łącząc w ten sposób swoje funkcje z domową jadalnią. To jednak w żaden sposób nie zamyka drogi do aranżacji domowej spiżarni, gdyż przesuwając nieco lodówkę i wybierając odrobinę węższą szafkę, zyskujemy tę niewielką przestrzeń, w którą idealnie wpasujemy wysoki, wąski, ale pojemny kosz cargo, który z powodzeniem spełni rolę domowego schowka na zimowe zapasy.  Oferta tego typu systemów przechowywania jest dziś niezwykle rozbudowana, co czyni go nie tylko niezwykle wydajnym i efektywnym, ale przede wszystkim elastycznym w dopasowaniu do każdej aranżacji. – Myśląc o niewielkiej przestrzeni idealnym wyjściem mogą okazać się szuflady Modern Box, dzięki którym zbudujemy szafkę typu Cargo, doskonale dopasowaną do naszych potrzeb. Decydując się na to rozwiązanie mamy do dyspozycji konstrukcję o bardzo dużym udźwigu sięgającym nawet 200 - 250kg w dowolnej konfiguracji szuflad Modern Box lub Modern Box Square o udźwigu 40 i 50 kg.  Dodatkowo,  funkcja pełnego wysuwu umożliwia łatwy dostęp do zawartości szuflad, sprawiając, że wszystko, co niezbędne znajduje się w zasięgu naszej ręki – rekomenduje  Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Cargo z łatwością pomieści słoiki z domowymi  przetworami, a dzięki budowie, która zapewnia dostęp do zawartości z obu stron szafki, szybko znajdziemy to, czego akurat szukamy, a także łatwo ułożymy produkty pod względem terminu ich przydatności – mając wszystkie zapasy pod absolutną kontrolą.

Przestrzeń? Dziel i rządź!

System cargo to jedno, zaś zachowanie w nim porządku to zupełnie inna sprawa. Aby zapobiec przesuwaniu się słoików, ich stłuczeniom czy ogólnemu, niepożądanemu chaosowi warto zainwestować w akcesoria porządkujące wnętrze szuflady. -  Tutaj z pomocą przychodzą estetyczne relingi i listwy poprzeczne, pozwalające podzielić przestrzeń użytkową. Optymalne wydzielenie poszczególnych stref przechowywania pozwala nie tylko na lepszą organizację, ale przede wszystkim zabezpiecza przed przemieszczaniem się szklanych elementów we wnętrzu szuflady, co zapobiegnie ich stłuczeniu – podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV. Poprawnie zamontowane relingi i listwy zapewniają stabilne położenie poszczególnych przedmiotów, zaś możliwość regulowania wielkości poszczególnych przegródek sprawia, że w każdej chwili możemy stworzyć przestrzeń dla zupełnie nowych zapasów.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA