Meble.com.pl - komfort na miarę

Pokój młodzieżowy powinien iść z duchem czasu, a więc dostosowywać się do współczesnych trendów wyposażenia wnętrz. Geometryczne formy i minimalizm, to coś co zawsze jest modne, będzie więc bezpiecznym rozwiązaniem do pokoju nastolatka. Na zdjęciu kolekcja Graphic. Fot. Black Red White

Pokój chłopca. Te kolekcje pozwolą go ładnie urządzić

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 13 lip 2015 11:32 (aktualizacja: 14 lip 2015 08:30)

Pokój chłopca to miejsce wyjątkowe. Z jednej strony powinien być ładny, ponieważ to najbliższe otoczenie kształtuje gusta, z drugiej - wygodny i bezpieczny w użytkowaniu.

Każdy rodzić prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć z aranżacją pokoju dziecka. To jakie kolory i wystrój zastosujemy to sprawa indywidualna - powinny być dobierane w zależności od gustu, zainteresowań oraz wieku naszego dziecka. O wiele ważniejszym aspektem jest wybór mebli oraz ich prawidłowe rozmieszczenie. Zadanie staje się trudniejsze w zależności o tego jak skomplikowaną aranżacyjnie przestrzeń mamy do zagospodarowania. Pokój musi być być ładny - to oczywiste, ale też funkcjonalny i bezpieczny. Z jednej strony meble muszą posiadać liczne skrytki na dziecięce skarby, ubrania i rzeczy osobiste, z drugiej - ciekawe rozwiązania i nowoczesne wzornictwo, jak dla dorastającego mężczyzny. 

W aranżacji pokoju chłopca należy przewidzieć kilka podstawowych stref – sypialnianą, nauki i dzienną. Same meble natomiast powinny być dobierane zgodnie z zainteresowaniami naszego dziecka. Dla przykładu, jeśli mamy w domu małego artystę, warto postawić na funkcjonalne biurko. Spędzi przy nim wiele godzin, rysując czy odrabiając lekcje dlatego należy upewnić się, że jest ono odpowiednie. Standardowe biurka do pracy mają blat o wymiarach 120x60 cm. Chłopiec, który lubi rysować, potrzebuje więcej przestrzeni, wygodniejsze będzie więc biurko z większym blatem. Należy ustawić je tak, aby dziecko miało dobry dostęp do naturalnego światła. Szafki i półki – powinny pomieścić zarówno przedmioty szkolne, czyli książki, zeszyty, segregatory, piórnik, jak i dodatkowe akcesoria, które różnią się w zależności od zainteresowań i wieku dziecka. Nastolatek na pewno będzie potrzebował więcej miejsca na sprzęt sportowy , płyty CD oraz wszelkie męskie gadżety. Część półek w szafkach powinna być zamykana, aby pokój nie był zagracony, a rzeczy które nastolatek niekoniecznie chce pokazywać można było ukryć przed wzrokiem koleżanek czy kolegów. 

Chłopcy zazwyczaj preferują proste, funkcjonalne elementy. Idealną aranżacją dla chłopaka jest wnętrze w którym dominują proste formy oraz zdecydowane kolory, np. niebieski, szary, biały czy beżowy. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA