Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasna kolorystyka ścian może być bazą do różnokolorowych dekoracji. Warto również pozostawić dzieciom możliwie dużo wolnej przestrzeni, aby miały się gdzie bawić. Fot. Muppetshop

Pokój dla dziecka. Architekt radzi, jak go urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 kwi 2016 19:35

Musimy poznać dziecięce marzenia i oczekiwania. Zdaniem Agaty Słomy, architekta wnętrz i blogerki, dobry projekt zaczyna się od rozmowy. Warto też od najmłodszych lat wpływać na kształtowanie dobrego gustu naszych pociech.

Jak najlepiej zaaranżować pokój dziecka, aby przebywanie w nim sprawiało mu dużo przyjemności?

Dziecko doskonale wie czy woli łóżko piętowe czy zwykłe, czy toleruje róż, a może woli kolor czerwony. Jeśli już nie pozwala nazywać się dzieckiem, to jest duże prawdopodobieństwo, że zechce pokój w kolorze szarym, biało - czarnym lub granatowym. Oczywiście rodzice mają więcej szczęścia, gdy wybierze jasny kolor ścian, bo za dwa lata z pewnością będzie trzeba je przemalować. Wszak gust zmienia się z wiekiem. 

Jakie są najlepsze sposoby na przechowywanie w pokoju dziecięcym?

Jeżeli mamy już najważniejsze, uwzględniające oczekiwania dziecka, ustalenia dotyczące najistotniejszych dla niego elementów wystroju pokoju, powinniśmy pomyśleć o jego roli użytkowej i wygospodarowaniu przestrzeni do przechowywania zabawek czy ubrań. Kluczowa sprawa w pokoju dziecięcym to miejsce na przechowywanie zabawek. Najlepiej jest zaplanować dużo miejsca na drobiazgi w taki sposób, aby łatwo i szybko można było zgarnąć rzeczy z podłogi i schować je na swoje miejsca. Pudła i wszystko co można łatwo przenieść będą znakomicie się do tego nadawały.

Ważną kwestią jest także szafa na ubrania dziecka. Na tyle przestronna i pojemna, aby mogły się w niej zmieścić także te, w których dziecko będzie dopiero chodziło lub już powoli z nich wyrasta.  

Jak urządzić pokój dziecka "na lata"?

Urządzając pokój dziecka powinniśmy pamiętać także o tym, że ono wciąż rośnie, a co za tym idzie - może szybko „wyrastać” z mebli. Warto mimo wszystko zadbać o to, aby miało ono meble we właściwej dla siebie skali. Z pomocą przychodzą meble „rosnące” wraz z wiekiem dziecka. Na rynku jest spory wybór zarówno mebli w skali dziecka, jak i tych, które można zmieniać i przekształcać, zależnie od jego wzrostu. 

Źródło: Muppetshop

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA