Łóżeczko Moon. Fot. Pinio

Łóżeczko Moon. Fot. Pinio

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 sie 2017 08:31 (aktualizacja: 25 sie 2017 09:59)

Pokój dziecka. Czy łatwo jest złożyć meble dziecięce

Meble dziecięce z łatwością zamówimy dziś przez Internet. Jednak najczęściej trzeba złożyć je później samemu. Czy takie meble będą bezpieczne, czy każdy poradzi sobie z ich montażem?

Wielu rodziców potwierdza, że taka forma zaangażowania rodziny budzi satysfakcję i spokój o bezpieczeństwo małego człowieka. Składanie mebli może więc nieść za sobą wiele dobrego, mimo początkowych obaw, których czasem jest wiele. Jakiekolwiek instrukcje montażu raczej nie budzą entuzjazmu lub pozytywnych skojarzeń. Budzą rezygnację, przywołują wspomnienia godzin spędzonych na walce z papierem, stertą materiałów i śrubek. Kojarzą się z frustracją i niezadowoleniem z usług producenta lub firmy kurierskiej. Niektórzy nawet nie chcą słyszeć o samodzielnym składaniu mebli, a tymczasem warto wiedzieć, że wiele w tym temacie się zmieniło.

Meble polskiej marki Pinio zostały zaprojektowane w stylu skandynawskim, który zapewnia łatwość montażu i bezpieczeństwo użytkowania. Styl ten wyróżnia się prostą i lekką konstrukcją a także naturalnymi materiałami wykonania jak lite drewno sosnowe lub bukowe, ponadto malowane są bezpiecznymi farbami na bazie wody. Tak zaprojektowane meble to gwarancja łatwości montażu i bezpieczeństwa użytkowania. Nie powinny więc budzić żadnych obaw. Przeglądając oferty producentów mebli, można ocenić poziom trudności montażu. Taką opcję znajdziemy również na stronie internetowej Pinio, gdzie do oferty załączono instrukcje montażu poszczególnych mebli.

Trzeba pamiętać, że nawet w przypadku mebli do samodzielnego montażu czas oczekiwania na dostawę sięga kilku tygodni. Zamówienie należy złożyć z wyprzedzeniem, by zdążyć przed przyjściem dziecka na świat. O ile bez szafy można sobie jakoś poradzić, w przypadku łóżeczka może być trudno. Najlepiej, jeśli meble złożymy i przygotujemy wcześniej, żeby mieć czas na dobranie pozostałych elementów wyprawki jak tekstylia, pierwsze zabawki a także oświetlenie.

Widok kilku stron instrukcji, który początkowo budzi dystans lub zniechęcenie, szybko zniknie w trakcie postępującej pracy i płynącej z niej satysfakcji. Jakiekolwiek wątpliwości wynagrodzi rodzicom magia samodzielnego przygotowywania przestrzeni dla dziecka, osobistego wkładu jakim jest przekształcanie sterty desek i śrubek w pierwsze łóżeczko małego człowieka. Na blogu „Wyrwane z kontekstu” znajdziemy wpis o treści „Najpiękniejszy widok na świecie to partner składający meble dla waszego dziecka”. Składanie mebli, ku zaskoczeniu rodziców, może okazać się świetną zabawą.
Wspólne montowanie mebli pobudza podekscytowanie jakie towarzyszy oczekiwaniu. Po dobrze wykonanej pracy, przygotowani rodzice mogą w spokoju odliczać dni, godziny, minuty do narodzin upragnionej pociechy.

Więcej o meblach dla dzieci.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce