Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżeczko z linii Marsylia MDF oraz szafy i regał z kolekcji Barcelona, stanowią idealną bazę pod minimalistyczny pokoik. Fot. Pinio

Pokój dziecka. Jak urządzić go minimalistycznie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 sie 2016 12:48 (aktualizacja: 29 sie 2016 12:54)

Urządzić pokój dziecka, by był minimalistyczny, z małą ilością dekoracji i kolorów, a jednocześnie ciepły, pastelowy, przywodzący na myśl styl skandynawski. Niemożliwe? Podpowiadamy, jak stworzyć wnętrze według takich wytycznych.

Autorka bloga www.modelsoutfit.pl, Katarzyna Wietecha zaprojektowała pokój, w którym postawiła na białe ściany i białe meble polskiej marki Pinio. Proste kształty, minimum ozdobników i naturalne, lite drewno łóżeczka z linii Marsylia MDF oraz szafy i regału z kolekcji Barcelona, stanowiły idealną bazę pod minimalistyczny pokoik.

Wybrano do niego dwa rodzaje dodatków: monochromatyczne i pastelowe. Monochromatyczne -  podkreślające minimalistyczny, nowoczesny charakter pokoju - akcesoria, urozmaicają wizerunki zwierząt, królika i szopa, oraz gwiazdki (Eclectic Living). Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem jest szary dywan z królikiem, przypominający raczej koc niż to, co zwykle nazywamy dywanem. Nad łóżeczkiem naklejona została modna naklejka ścienna z szopem praczem i gwiazdkami, nawiązująca do motywu szopa na tekstyliach wyposażających łóżko. Przytulny charakter pokoikowi nadały przede wszystkim pastelowe dodatki od Lamps&Company: duża i mała lampa stojąca o białej, drewnianej podstawie i błękitnym abażurze w białe groszki z kolekcji White Dots i szaro-miętowa pufa w gwiazdki z kolekcji Mint&Grey Stars.Wnętrze ożywił mocny akcent kolorystyczny w postaci zawieszonego na ścianie obrazu z żółtym słoniem.

Tak urządzony pokój świetnie sprawdzi się na długie lata zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki, jak również stanowi idealną bazę pod wprowadzanie dalszych zmian, wraz z rozwojem mieszkańca pokoju.

Źródło: Pinio

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA