Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Simple stworzona jest dla dzieci od 3 do aż 12 lat. Meble malowane są farbami nie wywołującymi alergii. Fot. Timoore

Pokój dziecka. Jakie meble dla alergika?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 lip 2016 09:43

Aranżacja pokoju alergika to niełatwa sprawa. Podpowiadamy, jak go urządzić, aby zminimalizować wszelkie nieprzyjemności związane z alergią.

Podstawą przy aranżacji wnętrza dla alergika jest unikanie otwartych półek oraz bibelotów, na których gromadziłby się kurz. Najlepiej, jeśli wszelkie drobiazgi, książki oraz inne przedmioty będą przechowywane w zamykanych szafkach lub przeszklonych witrynach.

Same meble mogą być drewniane (pokryte wodorozcieńczalnymi lakierami lub farbami) lub laminowane. Niedobrze, jeśli meble są wykonane z płyty wiórowej pokrytej formaldehydem – substancja ta jest toksyczna, a przy tym może wywoływać silne reakcje alergiczne. Jeśli już kupiliśmy taki mebel, powinniśmy przez kilka dni wietrzyć pomieszczenie, w którym stoi. W tym czasie nie powinniśmy wpuszczać do niego dzieci.

Kanapy i fotele to doskonałe miejsce dla roztoczy kurzy domowego. Dlatego wybierać należy takie meble, na których można założyć zdejmowane narzuty lub pokrowce. Ewentualnie wybrać można kanapy i fotele tapicerowane skórą lub winylem - takie meble są bardzo łatwe w czyszczeniu.

Kolejna kwestia dotyczy łóżka, a szczególnie materaca i pościeli. To „ulubione” siedlisko roztoczy kurzu domowego. Szacuje się, że w jednym łóżku mogą znajdować się nawet dwa miliony mikroorganizmów, których odchody szkodliwie oddziałują na nasze zdrowie. Dlatego najlepiej, jeśli łóżko składa się z drewnianej lub metalowej ramy oraz hipoalergicznego materaca. Dobrze jest także zastosować antyalergiczną narzutę oraz powłoczki na pościel z hipoalergicznym wypełnieniem. Na materac można położyć dodatkową matę ochronną. Wszelkie pokrowce należy możliwie często prać w temperaturze nie niższej niż 60 stopni Celsjusza.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA