Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Apli pozwala na tworzenie wielu aranżacji pokoju dopasowanych do indywidualnych potrzeb nastolatka. Łóżko wyposażone jest w praktyczny schowek na pościel. Fot. Forte

Pokój dziecka. Modne kolekcje dla małego alergika

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 kwi 2016 09:37 (aktualizacja: 28 kwi 2016 09:47)

Meble oraz elementy wyposażenia pokoju dziecka z alergią należy dobierać z rozwagą. Są jednak sposoby, by nawet alergik mógł radośnie rozwijać się w kolorowym otoczeniu.

Coraz więcej rodziców boryka się z problemem alergii u swojego dziecka. Dieta, eliminowanie z otoczenia możliwych alergenów i dążenie do unikania ryzyka pogłębienia objawów alergii stają się częścią dnia codziennego wielu rodzin. Jednak zdrowie i jak najlepsze samopoczucie malucha nie musi oznaczać nudy i monotonii w jego pokoju.

Ściany oraz wszystkie powierzchnie płaskie w pokoju dziecka powinny być gładkie tak, aby nie zalegał w nich kurz i łatwo je było czyścić. Do pomalowania ścian warto wybrać zmywalną farbę, by łatwo je było utrzymać w czystości. Farba powinna być też hipoalergiczna i nie uwalniać szkodliwych związków. 

Jeśli dziecko cierpi na alergie wywołane przez kurz i roztocza, należy ograniczyć do minimum wszelkie elementy, które mogą być siedliskiem alergenów. Najlepiej zrezygnować z dywanów i wykładzin, tapicerowanych mebli, grubych narzut, dekoracyjnych poduszek czy zasłon. Lepiej postawić na łatwo zmywalne podłogi, na przykład z naturalnego drewna, a w oknach powiesić kolorowe, ale lekkie i łatwe do prania zasłonki lub zamontować kolorowe żaluzje między szybami (co zapobiegnie ich brudzeniu). Dobrze też zadbać o to, by nie było zbyt wielu półek i bibelotów, na których może gromadzić się kurz - zabawki najlepiej trzymać w zakrytych skrzyniach lub szafkach.

Łóżko, komoda, szafa, mały stolik i krzesełko - to stałe elementy dziecięcego pokoju. Te z naturalnego drewna są bezpieczne i mają wyjątkowy urok. W pokoju małego alergika powinny mieć gładką strukturę, by nie zbierał się na nich kurz oraz by łatwo było je czyścić. Świetnym i szczególnie zachwycającym rozwiązaniem może być wybranie mebli do pokoju dziecka, które są pięknie pomalowane. Rozważając zakup takich urokliwych mebelków rodzic alergika często jednak drży o bezpieczeństwo farb. W takim przypadku warto upewnić się u sprzedawcy, że meble zostały pokryte, wodorozcieńczalną emalią, która nie wywoła u dziecka, reakcji alergicznej. 

Źródło: Beckers 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA