Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Zoe to doskonałe meble dla dzieci, które poszukują jeszcze swojego indywidualnego stylu. Żywa kolorystyka i funkcjonalne półki sprawią, że kolekcja spodoba się dzieciom. Fot. Intermeble

Pokój dziecka. Piękne przykłady aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 wrz 2016 11:02 (aktualizacja: 20 wrz 2016 11:31)

Wygodne i funkcjonalne meble w pokoju dziecka to podstawa. To przecież nie tylko miejsce zabawy, wypoczynku, ale także nauki.

Meble w pokoju dziecka powinny być bezpieczne, wygodne w użytkowaniu oraz pojemne. Nasza pociecha spędza przecież w pokoju większość swego wolnego czasu na zabawie z przyjaciółmi, czy też wypoczynku przed szkolnymi obowiązkami. 

W  dziecięcej sypialni prym wiedzie łóżko. Warto więc zainwestować w takie, które pozwoli się dziecku porządnie na nim wyspać. W związku z tym bezcelowym jest kupować rozkładanej wersalki, ponieważ mebel ten nie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o zagwarantowanie wygodnego nocnego wypoczynku dla ciała dziecka. Dziecko ma dobrze wypocząć, dlatego trzeba dobrać dopasowany do jego potrzeb materac. W przypadku ciała ucznia najważniejsze jest, by materac dawał odpowiednio wysoką jakość wypoczynku i pozwalał na swobodną cyrkulację powietrza. Dobrze dobrany materac to gwarancja nocnego wypoczynku o odpowiedniej jakości, którą w przypadku naszego dziecka zauważymy po jego wynikach w nauce. A te po dobrze przespanych nocach z pewnością będą bardzo satysfakcjonujące – zarówno dla rodziców, jak samych uczniów.

Kolejnym ważnym meblem jest biurko, które powinno być na tyle duże, aby dziecko mogło wygodnie oddawać się szkolnym obowiązkom. W zależności od wielkości pokoju możemy je zakupić w sklepie meblowym, bądź też zdecydować się na mebel pod zabudowę. Biurko powinno mieć pojemne szuflady, które pomieszczą wszystkie przybory szkolne, książki i zaszyty, a w razie potrzeby także ulubione gry czy płyty. 

Szafa to kolejny mebel, którego nie może zabraknąć w pokoju dziecka. Także ona powinna być pojemna oraz bezpieczna  w użytkowaniu. Dobrym pomysłem jest mebel narożny, który oferuje dużo miejsca do przechowywania. 

Sprawdźcie świetne pomysły na pokój dziecka. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA