Meble.com.pl - komfort na miarę

W pokoju dziecka warto zadbać o wesołą kolorystykę. Na zdjęciu dekor smooth concrete graphite F6464 oraz niebieski U1717. Fot. Pfleiderer

Pokój dziecka. Tak go modnie urządzisz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 wrz 2016 18:04

Stworzenie, przytulnej, radosnej, a do tego funkcjonalnej aranżacji dziecięcego pokoju to prawdziwe wyzwanie. Z jednej strony musi być bezpieczna, z drugiej - łatwa do utrzymania w czystości, a do tego jeszcze musi się małemu mieszkańcowi zwyczajnie podobać. Jak połączyć wszystkie te wymogi?

Wnętrza, w których maluchy i nastolatki spędzają każdego dnia co najmniej kilka godzin, powinny być miejscem przyjaznym - kolorowym i radosnym, a zarazem funkcjonalnym. Podstawą stworzenia aranżacji idealnej są meble i zabudowy ścian. Powinny być one dostosowane do potrzeb i możliwości małego mieszkańca. Warto też by były utrzymane w jasnych barwach - subtelnych dekorach drewnopodobnych, delikatnych pastelach lub żywych, nasyconych kolorach, które wniosą wiele energii.

Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji mebli są płyty laminowane. Niezwykle szeroka paleta barw i interesujących deseni, a także bogactwo zachwycających faktur umożliwiają dopasowanie płyt laminowanych do najbardziej wymagających pomieszczeń i oryginalnych projektów. Pfleiderer proponuje aż 162 wzory swoich laminatów HPL i płyt laminowanych (z czego blisko 100 dostępnych jest w polskiej ofercie magazynowej). Laminat pokrywający płyty zapewnia wytrzymałość i odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne - zarysowania i uderzenia, o które podczas szalonych zabaw nietrudno. W odróżnieniu od drewna, płyty nie zmieniają koloru pod wpływem działania promieni UV. Nie gromadząc ładunków elektrostatycznych na swojej powierzchni - nie przyciągają też kurzu, co jest szczególnie istotne w przypadku pokoju małego alergika.

Nauka przez zabawę

Ale meble to nie wszystko. Wszyscy wiedzą, że zabawa jest najlepszą formą nauki. Tylko jak ją zaaranżować, by przebiegała w przyjemnej atmosferze i była efektywna? I w tym zadaniu w sukurs mogą przyjść elementy aranżacji wnętrz. Dla przykładu laminat HPL Magnet Pfleiderer, który zastosowany na ścianie z powodzeniem zastępuje tablicę i umożliwia rozwój kreatywności, i plastycznych zdolności malucha. I to bez obawy o stan ściany, bo laminat można szybko i łatwo wytrzeć.

HPL Magnet, podobnie jak tradycyjna szkolna tablica, pozwala na rysowanie i pisanie kredą. Z tą różnicą, że za jego pomocą można wykorzystać np. całą przestrzeń ściany i stworzyć niezwykle ciekawą aranżację - idealną do nauki i zabawy. Poza tym, w odróżnieniu od tablic, HPL Magnet jest znacznie bardziej wytrzymały i nie pociąga za sobą ryzyka zerwania przez łobuzujące maluchy.

Co z higieną?

W każdym domu są takie miejsca i ściany, które brudzą się częściej i łatwiej niż inne. W pokoju dziecięcym takich newralgicznych punktów jest co niemiara - ściana przy której stoi stoliczek do malowania i jeszcze ta przy łóżku malucha. Jak je uchronić miejsca przed zabrudzeniem, albo chociaż ułatwić sobie utrzymanie ich w czystości, a przy okazji zadbać o piękną aranżację? Rozwiązaniem są elementy płaskie Pfleiderer.

Bazą elementów są płyty wiórowe P2 w czterech grubościach: 8, 10, 16 lub 18 milimetrów, które dostępne są w formatach: 4100 x 1285 mm. Dzięki tak dużym wymiarom, możliwe jest zaaranżowanie za ich pomocą praktycznie każdej powierzchni w domu (i to bez konieczności rozpoczynania remontu!) Wystarczy tylko przyciąć element do pożądanego rozmiaru i zabezpieczyć nim ścianę. W ten sposób możemy kompletnie odmienić estetykę kącika dziecka. Elementy płaskie są obustronnie oklejone laminatem HPL. Materiał ten jest odporny na drobne uszkodzenia mechaniczne, działanie detergentów, wilgoci, wysokiej temperatury i promieni UV. Dodatkowo jest łatwy do czyszczenia - nie straszne mu ani mazaki i kredki pastelowe malucha, ani brudne łapki. Wyczyścić go można za pomocą zwykłej szmatki, ciepłej wody i detergentu. I to bez szorowania!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA