Meble.com.pl - komfort na miarę

Pokój z piętrowym łóżkiem może służyć nie tylko do wypoczynku, ale także do zabawy. To idealna opcja do pokoju rodzeństwa. Fot. Giessegi

Pokój dziecka. Te meble sprawią mu radość!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 lut 2015 15:22 (aktualizacja: 06 lut 2015 08:32)

Pokój dziecka to miejsce wyjątkowe, powinno więc być zaprojektowane tak, by nasza pociecha czuła się w nim komfortowo, i to pod każdym względem. Jak to zrobić? Zajrzyjcie do naszej galerii.

Pokój dziecka musi być urządzony z pomysłem. Pomieszczenie, w którym nasze pociechy spędzają większość swojego wolnego czasu powinno być też bezpieczne, wygodne i funkcjonalne. Mówiąc prościej, pokoik dziecka warto urządzić tak, by stymulował jego rozwój oraz był przytulny i ładny. Możemy tego dokonać poprzez właściwy wybór mebli oraz odpowiednie dobranie kolorów w dziecięcym królestwie.

Warto zaznaczyć, że nawet najmniejszy pokój należy urządzać tak, by wygospodarować tzw. strefę zabaw czyli wolną przestrzeń, gdzie nasze dziecko będzie mogło swobodnie oddawać się swoim ulubionym zajęciom. Miejsce to możemy przykryć dywanem lub wykładziną na której namalowany będzie tor wyścigowy, uliczka czy postacie z ulubionych bajek - przy okazji będzie to również ładny i estetyczny akcent w dziecięcym pokoiku.

Każdy rodzic wie, że najtrudniej w pokoju naszej pociechy poradzić sobie z nagromadzoną ilością zabawek i wszystkich skarbów. Najlepiej wyposażyć pokój w pojemne regały, półki oraz różnego rodzaju schowki na płyty, lalki czy gry planszowe. Im więcej pojemników i segregatorów w pokoju - tym lepiej. To one organizują przestrzeń, a dziecko uczą systematyczności, dyscypliny i porządku.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA