Meble.com.pl - komfort na miarę

Szara sofa to hit w aranżacji wnętrza. Świetnie prezentuje się w otoczeniu białych lub kremowych ścian, tworząc z nimi jasną i przytulną kompozycję. Do wąskich salonów najlepiej wybrać narożnik, który zapewni relatywnie dużo miejsca do siedzenia, ale nie zagraci salonu. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Pokój dzienny. Tak urządzisz duże, rodzinne wnętrze

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 sie 2016 10:28 (aktualizacja: 04 sie 2016 10:48)

Jeśli odkryłeś w sobie pasję do spędzania długich godzin z rodziną, książką lub przed telewizorem, mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak zagospodarować salon.

Domatorzy najlepiej czują się we własnych czterech ścianach. Codzienny relaks w salonie jest dla nich bezcenny, więc to właśnie w nim spędzają najwięcej wolnego czasu. ważne jest więc, aby jego aranżacja zaspakajała nasze potrzeby estetyczne. Warto jest w salonie postawić na uniwersalną kolorystykę. Jeśli aranżacja nam się znudzi wystarczy kilka kolorowych dodatków, w formie podusze czy gadżetów dekoracyjnych i nasz salon zyska zupełnie inny wygląd. 

W rodzinnym salonie warto także postawić na rozwiązania, które zwiększą komfort codziennego wypoczynku. Coraz więcej sof, narożników i foteli wyposażonych jest w funkcjonalne udogodnienia, np. możliwość rozłożenia siedziska do pozycji półleżącej czy regulacji wysokości zagłówków. Ten proces może też być regulowany elektrycznie - przez dotknięcie jednego przycisku subtelnie ukrytego przy podparciu. Jeśli do tego dołożymy wbudowany system audio, schowek na książki czy pilota oraz indukcyjną ładowarką do smartfonów, to nasza sofa lub narożnik stają się multifunkcyjne i ograniczają konieczność ciągłego wstawania.

Obok takiego centrum dowodzenia umieszczamy stolik lub ławę, pod stopami miękki dywan, a naprzeciwko duży telewizor na szafce RTV lub panelu TV i mamy salon z którego dosłownie nie chce się wychodzić. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA