Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Scandinavian Living.jpg

Półki na książki. Propozycje klasyczne i nowoczesne

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 paź 2014 09:17 (aktualizacja: 21 paź 2014 08:00)

José Martí mawiał, że dom bez książek jest jak plaża bez słońca. Wiele w tym prawdy, jak i w tym, że wymagają one odpowiedniej oprawy, bo przecież nie wypada dzieł Goethego czy Dostojewskiego kłaść na podłodze.

Nieważne czy książek mamy tylko trochę, czy też całe mnóstwo, musimy mieć gdzie je położyć, a do tego potrzebne będą odpowiednie meble. Współczesne biblioteczki nie są już masywne i nie dominują całego wnętrza. Do wyboru mamy dziś ciekawe, nowoczesne kształty o lekkiej konstrukcji, które mimo swoich delikatnych kształtów, są w stanie znieść wagę wielu woluminów. Najmodniejsze są biblioteczki wykonane z masywu drewna, o nieregularnych powierzchniach, lekko porowatych, lub całkowicie przeciwne - nowoczesne, białe regały, obowiązkowo wykończone na wysoki połysk.

Regał na książki może być ustawiony pod ścianą i zakryć ją całkowicie lub też w pewnym stopniu. Może także być ścianką działową, co będzie nie tylko efektownie wyglądać, ale także pełnić funkcję praktyczną. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, bowiem znajduje się w niej garść ciekawych inspiracji...dla moli książkowych i nie tylko.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA