Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia bez górnej zabudowy często uzupełniana jest prostymi półkami. Mimo, że w stylu tym panuje zachowawczość w dodatkach, to jednak często na takich właśnie odkrytych półkach stoją miseczki i kubki. Fot. Pfleiderer

Półki w kuchni. Otwórz się na przestrzeń

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 maj 2014 13:47 (aktualizacja: 19 maj 2014 07:59)

Projektanci proponują wiele nowoczesnych metod aranżacji wnętrz, a w tym rezygnację z górnej zabudowy kuchennej. Jest to pomysł godny pochwały, tym bardziej, że kuchnia bez szafek wiszących na ścianie wygląda lekko i przestrzennie.

Należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie odpowiednie wyłącznie do dużych przestrzeni kuchennych, gdzie wystarczy miejsca na wszystkie przybory kuchenne oraz przechowywanie żywności nawet, jeśli zabudowy górnej nie będzie.

Małe kuchnie w blokach nie zawsze są odpowiednie do tego typu rozwiązań. Jeśli jednak zależy nam na nieskrępowanej przestrzeni i chcielibyśmy w nowoczesny sposób wyeksponować przedmioty kuchenne, można w takim wypadku zastosować dużą ilość odkrytych półek. To designerski sposób spojrzenia na kuchnię, który nie dość, że ciekawie wygląda, to jeszcze nie odbiera nam cennego miejsca.

Półki w kuchni można zamontować w standardowy sposób nad blatem, rezygnując tym samym z tradycyjnej, górnej zabudowy w postaci szafek. Jeśli jednak nie chcemy z nich całkowicie rezygnować można połączyć je z półkami. Propozycją od firmy IKEA są np. otwarte półki umieszczone pod kuchennym blatem. Nowy system modułowy „Metod” daje wiele możliwości pozostawienia otwartej przestrzeni w kuchni. Zaś firma Zajc kuchnie proponuje łączenie kwadratowych i foremnych półeczek z szafami kuchennymi. W taki sposób zyskujemy nie tylko wiele miejsca na przechowywanie żywności i przedmiotów kuchennych, ale także ciekawie zaaranżowaną przestrzeń na eksponowanie różnego rodzaju bibelotów.

Jeśli zaś kuchnia jest na tyle mała, że nie jesteśmy w stanie zrezygnować z wiszących szafek, a ciasna przestrzeń nie pozwala na wygospodarowanie miejsca na półki po bokach szafek, można z powodzeniem zamontować je nad szafkami górnymi. Obniżając je lub wieszając na różnych wysokościach zyskujemy tym samym miejsce na półki. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA