Meble.com.pl - komfort na miarę

Lustra to najprostszy sposób na powiększenie przestrzeni. Szklana ściana w salonie sprawi, że wnętrze będzie nie tylko stylowe, ale również bardziej świetliste. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz

Pomysły na modny salon. Zobacz najlepsze aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 sie 2015 08:19 (aktualizacja: 12 sie 2015 07:57)

Każdy chciałby mieć modnie urządzony salon, jednak nie każdy wie, jak to zrobić. Zerknij do polskich domów i zobacz jak urządzili się inni.

Modny salon, czyli jaki? Przede wszystkim jasny, w stonowanych barwach i otoczony meblami o harmonijnych kształtach. Modne wnętrze charakteryzuje się dziś lekką linią mebli, małą ilością dodatków i stonowanym wystrojem. Liczy się wewnętrzny spokój - przede wszystkim użytkownika. 

Modne są biele w najróżniejszych odcieniach, szarości i stonowane beże. Wnętrza powinny być jasne i świetliste, szczegolnie jeśli pomieszczenia są małe. Taki efekt da się bowiem osiągnąć wyłącznie przy zastosowaniu jasnej kolorystyki ścian. Meble mogą mieć ciemne kolory, liczy się jednak, aby miały prostą bryłę. Do modnych, nowoczesnych wnętrz nie pasują meble w stylu retro. Tu dominować powinny kolekcje na wysoki połysk lub wykończone fornirem do złudzenia imitującym naturalne drewno. 

Wśród sof największym powodzeniem cieszą się narożniki z niskim oparciem lub wręcz przeciwnie - rozłożyste modele wyposażone w funkcje relaksu (rozkładane podnóżki i regulowane zagłówki). Tkaniny mebli tapicerowanych powinny być gładkie i jednobarwne. W modnych, nowoczesnych wnętrzach nie dopuszcza się pstrokatych wzorów. Możliwe są jedynie tłoczone tkaniny, dające trójwymiarowe wrażenie. Świetnie sprawdzi się również naturalna lub eko skóra.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA