Meble.com.pl - komfort na miarę

Podstawowym udogodnieniem, na które warto się zdecydować podczas segregacji odzieży w szafie są drążki. Dzięki nim ubrania się nie gniotą. Fot. Komandor

Porządki na wiosnę. Podpowiadamy jak układać rzeczy w garderobie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 marz 2017 09:41 (aktualizacja: 28 marz 2017 10:11)

Wiosna to najlepszy czas na wykonanie gruntownych porządków. Jednak, aby nie były dla nas tylko utrapieniem, warto podejść do nich metodycznie. Podpowiadamy, jak sprytnie poukładać przedmioty w garderobie, by stworzony ład utrzymał się w mieszkaniu jak najdłużej.

Po okresie zimowym uporządkowania wymaga przede wszystkim garderoba. Ciepłe ubrania chowamy głębiej, a wiosenne wyciągamy z zakamarków szafy. Jest to czynność, od której najczęściej zaczynamy inaugurację nowej pory roku. Zabierając się za wiosenne porządki warto skorzystać też z innych rozwiązań, które sprawią, że domowa przestrzeń zostanie właściwie zagospodarowana.

Drążki nie tylko na koszule

Podstawowym udogodnieniem, na które warto się zdecydować podczas segregacji odzieży w szafie są drążki – najpopularniejszy sposób na przechowywanie koszul, sukienek, marynarek, ale też spódnic i spodni, których czasami lepiej nie składać. Odzież wisząca na drążkach się nie gniecie, a dodatkowo można ją szybko zlokalizować, bez konieczności przekładania jej z miejsca na miejsca. Praktycznym wariantem jest umieszczenie drążków na różnych wysokościach, co pozwala zaoszczędzić w szafie cenne miejsce. Zabierając się za porządki, warto zwrócić też uwagę na to, z jakiego tworzywa wykonane są wieszaki, na których wisi nasza odzież. Tych obitych materiałem używajmy do ubrań z delikatnych tkanin, plastikowych do koszul i lekkich marynarek, a mocnych, drewnianych wieszaków do kurtek czy garsonek.

„Niezwykłe” szuflady i pudełka

Niestety, to właśnie małe, porozrzucane rzeczy mogą tworzyć wielki bałagan. Jest kilka sposobów na ich rozlokowanie. Tradycyjne szuflady możemy wzbogacić dodatkowymi akcesoriami np. specjalnymi przekładkami na bieliznę, czy biżuterię. Możemy je też zastąpić wysuwanymi koszami. Jeśli jednak nie mamy praktycznych szuflad lub już je zapełniliśmy, alternatywą mogą być pudełka, które również pozwolą uporządkować drobiazgi, a jednocześnie mogą stanowić ciekawą ozdobę garderoby lub szafy.

Gdzie schować paski, a gdzie trzymać buty

Paski, krawaty czy apaszki dobrze trzymać w jednym miejscu. Idealnym wręcz sposobem na ich przechowywanie jest skorzystanie ze specjalnych wieszaków. Dzięki nim unikniemy nerwowych poszukiwań i wyciągania z szafy pogniecionych akcesoriów. Bardzo praktyczne są także wysuwane półki na obuwie. Oddzielenie butów od reszty rzeczy, to istotny aspekt, nie tylko praktyczny, ale też higieniczny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA