Meble.com.pl - komfort na miarę

Żółte fronty mebli Ritzenhoff ożywiają aranżację i kontrastują z czarnym blatem i szarą ścianą. Fot. Ritzenhoff

Pozytywna słoneczna energia - uwalnia się w kolorze

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 07 maj 2014 14:46 (aktualizacja: 12 maj 2014 07:00)

W aranżacji wnętrz kolor żółty jest postrzegany jako rozświetlający pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że na dużych powierzchniach – bywa przytłaczający i męczący. Dlatego warto stosować żółcie tylko na wybranych meblach.

Kanapy, fotele czy meblowe fronty w kolorze żółtym nie tylko rozjaśniają salony, sypialnie i kuchnie. Stanowią element prowokujący, zaczepny, może odrobinę taki "z przymrużeniem oka". Wprowadzają w dobry nastrój, zazwyczaj są postrzegane jako radosne, a nawet filuterne. Ponadto kolor ten zastosowany we wnętrzach (również na meblach) symbolizuje ciepło, ponieważ kojarzy się ze słońcem, które przecież nie tylko daje światło, ale też rozgrzewa. W tym kontekście użycie żółtego w aranżacji domu kreuje atmosferę żywotności i witalnej siły, a także swobody i pewności siebie mieszkańców. 

Modne są obecnie intensywne, soczyste kolory, które jako akcenty, budują charakter i wyrazistość wnętrz. W tym kontekście trzeba pamiętać, że kolor żółty (o różnym nasyceniu) może być tonem zarówno ciepłym, jak i zimnym. Ciepły to tzw. „żółty słoneczny” o odcieniu lekko czerwonawym. Natomiast zimny to „żółty cytrynowy” o odcieniu lekko zielonkawym.

W naszej galerii prezentujemy Państwu wybrane meble (tapicerowane i nie tylko), utrzymane w różnych odcieniach żółtego – i ciepłego, i zimnego. Przykładem ciepłej żółci może być narożnik „Ladybug Dream” marki Bruehl, natomiast zimnej – fotel „Lemon” tej samej firmy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA