Meble.com.pl - komfort na miarę

Biurko "Canti" z możliwością elektrycznej regulacji. Fot. Martela

Pracując we własnym domu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 gru 2013 09:50 (aktualizacja: 18 gru 2013 10:03)

Pracując w domu, warto znaleźć w nim odpowiednie do tego celu miejsce. Komfort pracy - to nie tylko możliwość skupienia i "wyłączenia", ale też odpowiednio dobrane meble. Wygodne biurko oraz pojemne regały na dokumenty.

Miejscem pracy dla wielu z nas jest dom. I choć zwolenników domowego biura jest pewnie tyle samo, co jego przeciwników, to jeśli się już w domu pracuje, dobrze byłoby zorganizować do tego specjalne miejsce.

Nic nie rozprasza bardziej podczas pracy jak siedzenie, a może nawet leżenie na kanapie lub praca przy stole w kuchni. Dlatego dla „domowych pracowników” przyda się miejsce przeznaczone wyłącznie do tego celu. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie oddzielnego pomieszczenia, to ważne, aby zapewnić sobie specjalny kąt do pracy. Takie miejsce, w którym ustawimy biurko, wygodne krzesło i półkę do przechowywania rzeczy związanych wyłącznie z pracą. To pozwoli jasno określić, gdzie znajduje się przestrzeń, która jest naszym domowym biurem.

Rynek obfituje w wiele propozycji dotyczących mebli gabinetowych. Dla tradycjonalistów znajdą się dębowe biurka o masywnej budowie z pięknymi, rzeźbionymi elementami. Minimaliści mogą cieszyć się designerskimi modelami o ciekawych i nieskomplikowanych formach. Niewątpliwie jest z czego wybierać. Jednym z ważniejszych aspektów przy wyborze biurka powinna być jego funkcjonalność. Oczywiście w zależności od indywidualnych potrzeb. Dobrze jednak, aby w miejscu, przy którym będziemy pracować, były schowki lub szuflady, pozwalające na przechowywanie różnych przedmiotów niezbędnych przy pracy. Doskonałym rozwiązaniem jest także możliwość dostawiania kolejnych elementów dostępnych w ramach jednej kolekcji mebli.

Na rynku widać tendencję do odchodzenia od masywnych mebli biurowych. Wiąże się to nie tyle z kosztami, a z ich niewątpliwie dużymi gabarytami. Nie każdy ma możliwość wygospodarować w domu odpowiednio dużą przestrzeń, aby ustawić stylowe biurko, regały, szafki i jeszcze powiesić półki. Jednym słowem, aby zrobić w domu gabinet z prawdziwego zdarzenia. Współczesne meble prezentują wizualną lekkość brył. Nie ma w nich zamkniętych konstrukcji jak np. regały. Zastępuje się je przeszklonymi elementami, podkreśla subtelnym oświetleniem bądź też szafki pozostawia całkowicie bez drzwiczek. Pozwala nam to na zatarcie granicy między pomieszczeniem mieszkalnym i biurowym. Lekkie w wyglądzie meble stają się mniej „formalne”, a tym samym daje to możliwość swobodnego połączenia obszaru pracy z miejscem do wypoczynku lub spotkań.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA