Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała aranżacja kuchenna w wersji total look. Wysoka zabudowa sprawia, że kuchnia prezentuje się minimalistycznie. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz

Praktyczna kuchnia. Modne aranżacje z wysoką zabudową

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 gru 2015 11:21 (aktualizacja: 09 gru 2015 09:18)

Praktyczna, nowoczesna i niezwykle funkcjonalna. Kuchnia z wysoką zabudową to rozwiązanie godne uwagi.

Kuchnia jest prawdziwym centrum dowodzenia w domu. To właśnie w niej spędzamy czas na wspólnym przygotowywaniu posiłków, odkrywamy swoje kulinarne zdolności, w kuchni też odbywają się najciekawsze imprezy. Miejsce to ma bowiem niebywałą moc. Domownikom pozwala poczuć się swobodnie, a gościom podejrzeć prawdziwe oblicze domu przyjaciół. Dlatego też aranżacja kuchni powinna być dopracowana i dobrze przemyślana. Tak, aby cieszyła pięknym wyglądem oraz funkcjonalnością przez długie lata. 

Najpopularniejszym sposobem na wysoką zabudowę jest jedna ściana w szafkach, towarzysząca zabudowie niskiej, bez szafek wiszących. Wówczas kuchnia zyskuje kształt litery L. Miejsce do przechowywania, jak również AGD są wtedy w wysokiej zabudowie, zaś strefa przygotowywania posiłków oraz zmywania mieści się na blacie. To rozwiązanie dobre do kuchni zamkniętych zarówno dużych jak i małych. Zapewnia dużą powierzchnię do przechowywania, ale również pozostawia w kuchni sporo wolnej przestrzeni, np. na stół i krzesła. 

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest również wysoka zabudowa na jednej ścianie połączona z wyspą. To doskonała propozycja do kuchni otwartych na salon. Na przechowywanie jest wówczas dużo miejsca, a strefa gotowania umieszczona na wyspie pozwala na swobodne uczestniczenie w tym, co dzieje się w salonie, nawet jeśli w tym czasie przygotowujemy posiłek. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA