Fotele z kolekcji Bouquet firmy Moroso. Projekt: Tokujin Yoshioka. Fot. Moroso

Fotele z kolekcji Bouquet firmy Moroso. Projekt: Tokujin Yoshioka. Fot. Moroso

  • Autor: mg
  • 21 marz 2018 10:33 (aktualizacja: 23 marz 2018 09:21)

Prezentujemy meble z motywami roślinnymi na... pierwszy dzień wiosny!

Dziś świętujemy pierwszy dzień wiosny! Choć aura nadal straszy nas chłodem, a i śniegu w niektórych zakątkach kraju nie brakuje, my mamy wiosnę na... meblach. Prezentujemy bowiem modele, w których wykorzystano motywy roślinne.

Czytaj też: Jak wprowadzić styl "urban jungle" do salonu?

Po kilkumiesięcznym zimowym letargu wiosną natura ponownie budzi się do życia. Na początku nieśmiało, w postaci pojedynczych pąków, potem wybucha całą paletą wszelkich możliwych odcieni zieleni. Nic dziwnego, że stanowi nieprzebrane źródło inspiracji dla projektantów mebli.

Jak wiosna "objawia się" w meblach? To nie tylko wybór zieleni jako dominującej kolorystyki, ale także wzorów roślinnych, które kojarzone są z tą porą roku jak z żadną inną. Tego typu wzory mogą zdobić tapicerkę sof i foteli, a także być elementem frontów meblowych. Ciekawym i łatwym do wprowadzenia do wnętrza rozwiązaniem jest też zastosowanie poduszek dekoracyjnych z wzorami roślinnymi.

Wybór roślinnych inspiracji jest niezmiernie bogaty. Mogą to być kwiaty, liście, pojedyncze pędy lub też gałązki. Szczególnie modne w tym sezonie są wyraziste wzory w rozmiarze XL. Niektóre z nich stanowią realistyczne odwzorowanie pierwowzoru, inne zaś bazują na lużnych skojarzeniach, przybierając bardzo fantazyjną bądź zgeometryzowana formę.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce