W ofercie firmy Alno uwagę zwraca kuchnia „Marecucine”, w której centralny punkt stanowi wyspa w kształcie... statku. Fot. Alno

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 27 gru 2013 18:01

Profesjonalizm i swoboda w kuchni

Modne kuchnie mogą kreować futurystyczną, harmonijną, uporządkowaną przestrzeń, gdzie dominują jedynie geometryczne, „zamknięte” formy.

Tutaj masywne bryły albo są zaakcentowane, albo stają się niejako neutralnym tłem, wzmagając wrażenie czystej, pustej przestrzeni, w której dzieje się coś tylko co pewien czas. Ale modne kuchnie to także te, wprowadzające pewne kontrapunkty do wnętrza. W tym przypadku jest miejsce na „spontaniczny” układ półek, czy na nieoczekiwane zestawienie masywnej formy z lekkością „otwartego” regału. Coraz częściej kuchnie stają się po prostu salonami. A to nie wszystko. Pozostaje jeszcze miejsce na niczym nie skrępowaną fantazję.

Masywne kontra delikatne

Nadal popularne są kuchnie prezentujące czystość geometrycznych form. Często masywne bryły przypominające bloki kamienne są ułożone jedne na drugich, co wzmaga wrażenie ich masywności. Minimalistyczną stylistykę akcentuje szczególnie jasna kolorystyka szafek. Duże, wizualnie ciężkie bryły często jednak są zestawiane z licznymi delikatnymi półeczkami o jednakowych rozmiarach. Dzięki temu całość jest „odciążona” stylistycznie i jednocześnie harmonijna.

Coraz częściej stosuje się w kuchniach panele ścienne z zamontowanymi półkami. Ogromną rolę w kreowaniu „niekuchennych” kuchni odgrywa również kontrastowa kolorystyka, dzięki której następuje niekiedy wyraźny podział na część typowo roboczą (szafki dolne, blaty) oraz część związaną z, nazwijmy to, dekoracyjnym przechowywaniem – wyeksponowane zestawy porcelanowe, książki itp.

Wyróżnikiem stylu mebli jest również intensywna kolorystyka – fiolet, pomarańczowy oraz rozwiązanie modułowe, które umożliwia aranżację zgodną z indywidualnymi potrzebami. Liczne półki harmonizują na zasadzie kontrastu z masywną, zwartą geometryczną bryłą wyspy kuchennej.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce