Meble.com.pl - komfort na miarę

Prostota przede wszystkim. Stolik na lekko wygiętych nóżkach dodaje aranżacji lekkości. Fot. Stadhem

Proste, białe wnętrze. Tak urządzisz dom po skandynawsku

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 maj 2015 11:03 (aktualizacja: 13 maj 2015 08:39)

Proste, białe i takie...dopracowane. Pełne naturalnych materiałów, starych, kultowych przedmiotów, roślin w doniczkach i pofabrycznych lamp. Styl skandynawski to idealna mieszanka różnych klimatów, które razem tworzą niepowtarzalną całość.

Nasi sąsiedzi z północy mają dobry gust i styl, który od jakiegoś czasu podbija również polskie serca. Białe wnętrza stylizowane na skandynawskie to trend, który utrzymuje się od dłuższego czasu i wygląda na to, że zadomowił się na dłużej. I choć całkowicie białe wnętrza mają tyle samo miłośników co przeciwników, to nie można im odmówić smaku i oryginalności. 

Biel to najistotniejszy element skandynawskich aranżacji. Oprócz ścian w tym kolorze nie może w salonie zabraknąć klasycznej, prostej sofy, najlepiej na cienkich drewnianych nogach, a także maleńkich stolików na krótkich nóżkach, które ustawia się w grupie. Wszystko dopracowane jest subtelnymi dodatkami z naturalnego drewna, kolorowymi tkaninami i bajecznie uformowanej ceramiki. W skandynawskich wnętrzach widać także wpływy innych narodowości, jak chociażby marokańskie ozdobne tace czy hiszpańskie mozaiki na kuchennych ścianach. Bo choć skandynawskie wnętrza są bardzo białe, to nie brak w nich także koloru, który dominuje w postaci doskonale dopasowanych dodatków.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA