• Autor:
  • 03 lip 2006 00:00

Prostota spania - jak urządzić sypialnię

Prosto, solidnie, funkcjonalnie, ale niedrogo – wielu klientów polskich salonów meblowych właśnie tak chciałoby urządzić sypialnię. Istnieje przy tym zainteresowanie łóżkami z nieco wyższej półki cenowej.

Łóżko musi być przede wszystkim funkcjonalne. Stąd upodobanie do kupowania łóżek łatwych w montażu, prostych w formie i wyposażonych w takie elementy, jak np. skrzynia na pościel. Dobrze jeśli mebel wykonano z litego drewna, tak jak popularne ostatnio łóżka „Kasia” produkowane przez firmę Marszałek. Łóżka o wymiarach 90 cm i 140 cm (przy standardowej długości 2 m) są wykonane z litego drewna świerkowego. Klienci przeważnie nie odróżniają świerku od sosny. Różnica jest niewielka, meble świerkowe mają trochę bardziej „ciepłe” wybarwienie – mówi Władysław Marszałek, producent „Kasi”, „Marcina” i innych łóżek, zarówno pojedynczych, podwójnych czy piętrowych. W sieci salonów meblowych Emilia łóżko „Kasia” jest w tym roku zdecydowanie na topie. Dużym atutem jest jego niska cena przy jednoczesnej wysokiej jakości – mówi Andrzej Wiśniewski z firmy Emilia. Pojedyncze łóżko „Kasia” to wydatek 329 zł, podwójne – 440 zł. W sieci Emilia sprzedano w tym roku już kilkaset egzemplarzy. Dla porównania – spośród pozostałych łóżek (w salonach Emilia sprzedaje się meble ok. 250 producentów) zainteresowaniem klientów cieszą się zaledwie pojedyncze sztuki.

Proste meble sypialniane w stylistyce rustykalnej są hitem w szczecińskim salonie Larix. Tutaj klienci najchętniej kupują łóżka sosnowe firmy Spar z Chojnic. Kolekcje mebli sosnowych „Emilia” i „Ute”, zwłaszcza z pojemnikami na pościel sprzedają się jak przysłowiowe świeże bułeczki, mimo że nie są najtańsze (łóżko „Emilia” kosztuje ok. 1 tys. zł, a za cały zestaw do sypialni trzeba zapłacić ok. 5 tys. zł). Do kupna tego rodzaju mebli klientów zachęca fakt, iż są wykonane z litego drewna. – mówi Piotr Gamrat, kierownik salonu Larix w Szczecinie.

Popularność prostych mebli sosnowych potwierdza też Jacek Gajewski z salonu Hermes w Kędzierzynie-Koźlu.

Modny kolor wenge

Klienci salonów meblowych często szukają prostych, nowoczesnych form. Świadczy o tym popularność kilku zestawów mebli sypialnianych oferowanych przez warszawski salon Agata. Dobrze sprzedaje się to, co reprezentuje nowoczesny design włoski. Importowane łóżka marki Red Apple wykonane są z MDF-u i płyty wiórowej laminowanej. Najchętniej kupowane są meble w ciemnym kolorze wenge. Red Apple to tzw. średnia półka cenowa. W wyższym segmencie powodzeniem cieszą się zestawy „Sydney” i „Viori” firmy Art-Mebel, również odwołujące się do stylistyki mebli włoskich. Ich cechą charakterystyczną jest wykorzystanie w niektórych elementach pogrubionej (do 25 mm) płyty wiórowej. Dzięki temu łóżka są solidniejsze, grubsza płyta daje też ciekawy efekt wizualny. Jeszcze wyższa półka popularnych mebli to sypialnia „Duo” firmy Klose. Wysoka cena łóżka (2.143 zł) wynika między innymi z zastosowania okleiny naturalnej. Modny jest kolor buk kolonialny, do złudzenia przypominający wenge.


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • janeka, 2015-08-18 18:00:29
    warto stawiac na nietypowe rozwiazania, ja np pomalowalam sciany swojej sypialni na jasny blekitny odcien i uzylam struktury dekoracyjnej beton farb magnat
    • nina, 2015-02-16 08:32:29
    warto postawic na kamien dekoracyjny, daje niesamowity charakter pomieszczeniu, my z mezem postawilismy na stara cegle bruk-bet

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce