Meble.com.pl - komfort na miarę

Mała sypialnia nie musi być niepraktyczna. Sprytne pomysły mogą uczynić ją bardzo funkcjonalnym miejscem. Fot. Cotton&Co

Przechowywanie w sypialni. Jak sobie poradzić bez garderoby

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 wrz 2016 15:13

Czy jesteście szczęśliwymi posiadaczami garderoby? Nie? Jeżeli wiecznie brakuje wam miejsca na rzeczy, a uporządkowanie ich w sypialni bywa kłopotliwe - sprawdźcie nasze rady.

Efektywne wykorzystanie powierzchni i prawidłowe zaprojektowanie sypialni wydaje się być sporym wyzwaniem w przypadku niewielkiego pomieszczenia. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak znaleźć miejsce na przechowywanie rzeczy w sypialni.

Wykorzystać miejsce pod łóżkiem

Jeżeli łóżko nie zawiera szuflad, ale pod nim znajduje się wolna przestrzeń warto to wykorzystać, umieszczając tam pojemniki bądź kartony, które efektywnie odciążą powierzchnie sypialni. Świetną opcją są także łóżka z podnoszoną częścią górną – w taki sposób wewnątrz można umieścić zbędną pościel bądź też inne niepotrzebne na co dzień rzeczy.

Wysokie i wąskie wbudowane szafy

Z reguły takie szafy pozwalają zaoszczędzić ok. 10% powierzchni w przeciwieństwie do niskich i bardziej szerokich szaf, dzięki dodatkowo wykorzystanej powierzchni na górnych półkach.

Wykorzystanie miejsca nad i za łóżkiem

Przy projektowaniu sypialni i pracach wykończeniowych warto zwrócić uwagę, gdzie można umieścić dodatkowe szafy w zabudowie, np. za łóżkiem, w przestrzeni między zagłówkiem i ścianą. Odsuwając łóżko na 15 cm od ściany i umieszczając tam ukryte szafki powstanie miejsce na przechowanie rzadko używanych przedmiotów czy zdjęć na półkach nad łóżkiem.

Pod sufitem

Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało jest to świetne miejsce na przechowanie starych książek, instrumentów muzycznych bądź też kartonów. Trzeba tylko uważać, aby półki były były na odpowiedniej wysokości i nie rzucały się zbytnio w oczy. Dobrym miejscem jest przestrzeń pomiędzy framugą drzwi oraz sufitem.

Narożna sofa

To rozwiązanie idealne do kawalerki. Wewnątrz narożnika zawsze jest więcej miejsca, niż w zwykłej sofie rozkładanej, w dodatku przeważnie są one szersze i sen na takiej sofie jest bardziej komfortowy.

Źródło: Cotton&Co

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA