Meble.com.pl - komfort na miarę

Stolik śniadaniowy "Wawe" zaprojektowany przez grupę Wooow!Project. Fot. Archiwum projektanta

Przedmioty codziennego użytku, które udają meble

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 kwi 2014 12:29 (aktualizacja: 08 kwi 2014 06:55)

Stoją pośród mebli, choć same niekoniecznie nimi są. Jednocześnie są to przedmioty, bez których ciężko w domu funkcjonować, mimo że wyglądają na zbędne.

Nie można się obejść w mieszkaniu bez sofy, ciężko byłoby żyć bez stołu, a jeszcze gorzej bez łóżka w sypialni. Życie bez tych mebli byłoby dokuczliwe. Podobnie jak bez przedmiotów, które meblami nie są, a używamy ich codziennie.

Zauważyć je można w szczególności w przedpokoju. Wejście do domu to przestrzeń ważna nie tylko z powodu chęci zrobienia dobrego wrażenia na gościach, ale także z perspektywy własnego dobrego samopoczucia. Znacznie bezpieczniej się czujemy, kiedy wiemy, gdzie leżą klucze od domu. Kiedy możemy wygodnie usiąść nakładając obuwie, bądź powiesić płaszcz, a nie rzucać go „gdziekolwiek” czy uporczywie chować do szafy. Spośród mebli pełnowymiarowych warto wymienić konsole, które nie są ani komodą, ani stolikiem. Jednak w przedpokoju sprawdzają się wyśmienicie. Podobnie jak wszelkiego rodzaju półki na buty. Zajmują bowiem niewiele miejsca, a można w nich schować wiele rzeczy. 

Przedmioty nie będące meblami, a dobrze z nimi współpracujące często zauważyć można w kuchni bądź w salonie. Obok sofy warto postawić gazetownik, w którym można przechowywać ciekawe czasopisma oraz książki. Mini barek bądź elegancki stojak na wino, to nie tylko przedmiot praktyczny, ale także efektowny.

W kuchni świetnie sprawdzą się barki na kółkach, na których można ustawić produkty, z których aktualnie korzystamy. Ponadto przydatne są krzesełka, które są jednocześnie małym siedziskiem (np. dla dziecka) oraz podestem, który pozwala dosięgać do najwyższych kuchennych szafek. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA