Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesła z serii Louis Ghost firmy Kartell. Projekt: Philippe Starck. Fot. Kartell

Przezroczyste krzesła - designerskie meble do jadalni i salonu

  • Autor: mg
  • 22 gru 2017 09:09 (aktualizacja: 28 gru 2017 09:13)

Przekornie możne je nazwać "meblami-duchami", które są we wnętrzu, ale jakby ich nie było... Jednak przezroczyste krzesła to meble wyjątkowe, zresztą wiele z nich zyskało status ikon designu. Prezentujemy najciekawsze z nich.

Zobacz meble zaprojektowane przez genialną architekt

Lekka, transparentna forma przezroczystych krzeseł sprawia, że bez większego kłopotu można je dopasować do różnorodnych aranżacji czy znajdujących się w pomieszczeniu kolorów i faktur. Co więcej, optycznie nie przytłaczają wnętrza, dzięki czemu świetnie nadają się do niewielkich mieszkań. Jeśli dodać do tego łatwość czyszczenia, otrzymujemy meblowy hit.

Tego typu meble najczęściej wykonuje się z poliwęglanu, który nie tylko zapewnia im przezroczystość, ale też stwarza możliwość dowolnego kształtowania formy. Powstają z niego zarówno proste, zgeometryzowane formy, jak również wyrafinowane, bogato zdobione. Niekiedy krzesła lekko zostają zabarwione, choć i tak nie tracą swej transparentności. Tworzywo sztuczne czasami łączone jest z metalem lub naturalnym drewnem, a samo siedzisko zdobione kolorowymi poduszkami. W ten sposób "rodzą się" designerskie meble, które będą ozdobą każdego salonu bądź jadalni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA