Meble.com.pl - komfort na miarę

"Retro" firmy Porada. Fot. Porada.

Przy czym jadają i piją kawę Włosi? Oto stoliki o różnych obliczach

  • Autor: uk
  • 16 kwi 2014 14:55 (aktualizacja: 18 kwi 2014 08:51)

Stoły i stoliki włoskich producentów przyciągają uwagę finezją form, pomysłowością zestawień kolorystycznych i materiałowych. Ciekawe są też rozwiązania funkcjonalne.

Szklane, drewniane, wykończone lakierem na wysoki połysk, naturalnym fornirem. O "czystej", minimalistycznej formie lub przypominającej artystyczne instalacje, nowoczesne rzeźby... Liczba pomysłów na stół jest niezliczona. 

Interesujące są na przykład stoły firmy Porro. Stół "Taac", zaprojektowany przez Michele Cazzaniga to jeden z najnowszych modeli w ofercie Porro. Blat rozkładanego stołu powiększa się z 1,9 cm do 3 m długości i ma 95 cm szerokości. Konstrukcja metalowa lakierowana na czarno. Blat wykończonow nowym fornirze w kolorze eukaliptusa.

 Stół "P04", projektu Piero Lissoni, zaskakuje czystą formą i proporcjami. Powierzchnia blatu jest fornirowana lub pokryta błyszczącym lakierem. Masywne nogi wykonane są z błyszczącego aluminium lub drewna. 

Z jednego kawałka drewna powstał blat stołu "Minimo" (projekt - Piero Lissoni). Charakteryzuje go prostota, równowaga i symetria. Model ten zaprojektowano według podstawowych zasad sztuki zen. Stół prezentuje się w kolorze naturalnym lub jest barwiony na czarno. 

Stół "Synapsis" zaprojektowany przez Jeana Marie Massauda jest dostępny jest z blatem prostokątnym, kwadratowym i okrągłym. Metalowa podstawa wykonana została ze zespawanych prętów, które tworzą organiczną formę. Jest ona chromowana lub lakierowana na biało lub czarno. Blat dostępny jest w wykończeniu w fornirze lub lakierze matowym bądź błyszczący lub powleczony może zostać warstwą tworzywa Pral.

W przypadku stolików kawowych, ciekawą ofertę ma m.in. firma Catellan Italia oraz firma Bonaldo. Wystarczy zwrócić uwagę chciażby na stolik "Pebble", którego forma nawiązuje do kamyka - otoczaka. Niezwykłą, oryginalą formę spirali prezentuje szklany stolik "Spiral". 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA