Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z kolekcji "Anice" to propozycja z oferty firmy Callesella. Fot. Archiwum

Przytulna kuchnia. 15 najpiękniejszych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 paź 2014 07:12 (aktualizacja: 03 paź 2014 07:46)

Za co lubimy przytulne kuchnie w wiejskim stylu? Bez wątpienia za ich wyjątkowy, „ciepły” klimat, który przypomina nam pachnący ciastem dom babci.

Urządzanie takiej kuchni zachęca do eksperymentów. Ważne jest, by meble nie były „idealne”. Mile widziane są szafki na których wyraźnie widać sęki, krzywe blaty, przetarte fronty, przecierane uchwyty. Te „wady’’ to ich zaleta, bo dzięki nim każda kuchnia jest inna i jedyna w swoim rodzaju.

Kuchnia w stylu wiejskim wbrew pozorom nie boi się kolorów. Choć najładniej prezentują się fronty w kolorze białym, równie ładnie prezentują się: ciepła zieleń, rozmyty błękit, jesienny brąz i ciepłe szarości.

W przypadku „klimatycznych” kuchni stylizowanych elementy dekoracyjne pełnią dużą rolę. Frezowania, pilastry, fantazyjnie wycięte listwy podstawy czy zwięczenia szafek, ażurowe drzwiczki czy ornamentyka frontów kuchennych. Dobrze by było, żeby drewno wyglądało na stare i dość toporne. Bardzo ważne są również uchwyty. Najlepsze są mosiężne, duże rączki, które dodatkowo podkreślają naturalny charakter i kolor drewna.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA