Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "Imperial" firmy Rad-Pol. Fot. Rad-Pol.

Romantyczne kuchnie w wielkim stylu!

  • Autor: uk
  • 11 kwi 2014 15:48 (aktualizacja: 15 kwi 2014 08:26)

W dobie mody na minimalizm na szczęście wciąż nie brakuje miłośników kuchni klasycznych.

Dlaczego "na szczęście"? Otóż, nie da się ukryć, że kuchnie klasyczne stanowią "prawdziwe perełki estetyki", wnosząc do wnętrza emocje: nostalgię za minionymi epokami, nastrój rozmarzenia i oczywiście - przytulność.

W kuchniach stylowych główną rolę pełni naturalne drewno bądź fornir naturalny, często wybarwione na ciemny dąb bądź orzech. Jeśli chodzi o formę, mamy do czynienia m.in. z bogatymi elementami rzeźbionymi, niejednokrotnie wykonywanymi ręcznie, z przeszkleniami, z dekoracyjnymi elementami, tj.wzory na szkle stanowiące efekt piaskowania, fazowanie, szprosy.

Warto podkreślić, że w kuchniach stylowych pełno jest elementów rodem z architektury: gzymsów, wsporników i pilastrów. Elementy te kreują wnętrze nie tylko nawiązujące do minionych epok, ale też sprawiają, że kuchnia staje się "monumentalna", okazała.

Jednym słowem, poprzez odpowiednią stylizację kuchnia staje się "sercem domu". W kuchniach stylowych nie brakuje również wielu ekspozycyjnych półek, inkrustowanych uchwytów, złoceń oraz srebrzeń. Na blaty rekomendowany jest kamień naturalny, zwłaszcza granit i łupek.

Kuchnie w stylu angielskim charakteryzują się jasną kolorystyką, drewnianymi pilastrami oraz licznymi małymi szufladkami. Kosze wiklinowe wykorzystywane jako szuflady na otwartych półkach mogą stanowić dodatkową funkcjonalną dekorację.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA