Meble.com.pl - komfort na miarę

Klasyczne, rustykalne wnętrze nie wyklucza nowoczesnych sprzętów. Doskonale się one uzupełniają. Fot. Studio A&K/Max Kuchnie

Rustykalna kuchnia. Tak możesz ją urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 sie 2016 08:10

Elegancka, przytulna i bardzo rodzinna. Kuchnia w stylu rustykalnym cieszy się dużą popularnością i uznaniem. Jak ją urządzić?

Kuchnia rustykalna jest ciepła i przytulna. Charakteryzuje się prostotą i nawiązuje do natury. Jest piękna i funkcjonalna jednocześnie. Na ścianach najlepiej sprawdzą się jasne pastelowe barwy. Kuchnia rustykalna lubi też ściany wyłożone drewnem lub kamieniem – co podkreśla jej bliskość z naturą.

Meble najlepiej, jeśli byłyby wykonane z drewna. Naturalny charakter, ciężkie szafki, stary kredens – takie meble w kuchni rustykalnej to podstawa. Ważnym elementem jest również duży drewniany stół z krzesłami, przy którym domownicy wspólnie spożywają posiłki. Wszystkie meble powinny posiadać ślady użytkowania, mieć przetarcia i wyglądać na stare.

Wybierając dodatki do kuchni rustykalnej mamy ogromne pole do popisu. Nie musimy ograniczać się do jednego wzoru czy koloru – kuchnia rustykalna uwielbia dodatki! Najlepiej, gdy wszelkie akcesoria mają etniczne, barwne wzory i nawiązują do stylu wiejskiego. Wiszące patelnie, rondle na ścianie dodadzą charakteru kuchniom rustykalnym, podkreślając w ten sposób ich prostotę. Istotną rolę będą odgrywać stare naczynia, wiklinowe kosze czy ceramiczne dzbanki zdobione tradycyjnymi, ludowymi wzorami. Dodatkowo – bukiety polnych kwiatów, zasuszone zioła, różne figurki – nie ma ograniczeń. Kuchnia rustykalna lubi kolorowe narzuty, lniane lub bawełniane zasłony. Dodatki powinny nawiązywać do swojskiej wsi – aby idealnie komponowały się ze starymi meblami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA