Meble.com.pl - komfort na miarę

Utrzymany w rustykalnym stylu aneks kuchenny. Na półkach jest miejsce by wyeksponować kolorową ceramikę. Projekt: Joanna Morkowska-Saj. Fot. Bartosz Jarosz

Rustykalna kuchnia. Zobacz śliczne meble

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 cze 2017 07:30

Rustykalne kuchnie mają w sobie niezwykły klimat. Charakteryzują się perfekcyjnymi detalami i nawiązaniami do natury.

Kuchnia rustykalna jest ciepła i przytulna. Najlepsze meble do kuchni rustykalnej, to te wykonane z drewna. Naturalny charakter, ciężkie szafki, stary kredens – takie meble w kuchni rustykalnej to podstawa. Ważnym elementem jest również duży drewniany stół z krzesłami, przy którym domownicy wspólnie spożywają posiłki. Wszystkie meble powinny posiadać ślady użytkowania, mieć przetarcia i wyglądać na stare.

Wybierając dodatki do kuchni rustykalnej mamy ogromne pole do popisu. Nie musimy ograniczać się do jednego wzoru czy koloru – kuchnia rustykalna uwielbia dodatki! Najlepiej, gdy wszelkie akcesoria mają barwne wzory i nawiązują do stylu wiejskiego. Wiszące na ścianie patelnie i rondle dodadzą charakteru kuchniom rustykalnym, podkreślając w ten sposób ich prostotę. Istotną rolę będą odgrywać stare naczynia, wiklinowe kosze czy ceramiczne dzbanki zdobione tradycyjnymi, ludowymi wzorami. Dodatkowo – bukiety polnych kwiatów, zasuszone zioła i wieniec z czosnku. Kuchnia rustykalna lubi również lniane lub bawełniane zasłony. Dodatki powinny nawiązywać do swojskiej wsi – aby idealnie komponowały się ze starymi meblami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA