Sypialnia Desjo firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

Sypialnia Desjo firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 20 lut 2018 12:01 (aktualizacja: 21 lut 2018 09:46)

Rustykalny minimalizm w sypialni - zobacz piękne wnętrza

Styl rustykalny i skandynawski minimalizm niezmiennie królują wśród dekoratorskich trendów. Odpowiednie ich połączenie - zestawienie naturalnych barw, drewna oraz tkanin - tworzy nastrój wnętrza, w którym znajdziemy komfortowy wypoczynek. Zobaczcie, jak wprowadzić rustykalny minimalizm do swojej sypialni.

Czego nie może zabraknąć w sypialni zaaranżowanej w stylu rustykalnego minimalizmu:

1. Kolorystyka

Biel i szarości to podstawa tego typu aranżacji. Doskonale z nimi będą współgrać motywy roślinne i kolory drewna. Dzięki nim wprowadzimy do wnętrza nastrój wycieszenia i harmonii.

2. Materiały

Drewno to podstawowy materiał, który powinien się znaleźć w sypialni urządzonej w stylu rustykalnego minimalizmu. Ociepli ono wnętrze i nada mu klasyczny charakter. Zamiast drewnianych, można wykorzystać też meble wykonane z płyt w szerokiej gamie "drewnianych" dekorów, poczynając od jasnych buków i sosen, poprzez różnorodne wybarwienia dębowe, a na "egzotykach" kończąc.

3. Formy

W sypialniach sprawdzą się meble o prostych i lekkich meblach. Obok drewna, dobrze zaprezentuje się również wiklina. Można ją zastosować w krzesłach oraz użytkowo-ozdobnych koszach i skrzyniach.

4. Przeszklenia

Istotnym elementem rustykalnego minimalizmu są również przeszklenia. Duże lustra zastosowane na frontach szaf przesuwnych, w połączeniu z białym lub szarym wnętrzem, rozjaśnią sypialnię i optycznie ją powiększą. 

5. Organizacja przestrzeni

W skandynawsko-rustykalnej sypialni ważne jest wrażenie przestrzeni i spokoju, które możliwe jest do osiągnięcia nawet w małym wnętrzu. Dlatego warto sięgać po meble z funkcjami przechowywania - wielofunkcyjne łóżka, szafki nocne, komody, garderoby, toaletki itp.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce