Meble.com.pl - komfort na miarę

Biblioteczka wykonana z białej płyty, na tle białej ściany dosłownie wtopi się w otoczenie. Projekt: Konstanty Jeżewski i Alina Grzybowska. Fot. Bartosz Jarosz

Salon dla rodziny. 10 pomysłów jak go wygodnie urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 lis 2015 10:57 (aktualizacja: 18 lis 2015 08:27)

Salon dla rodziny musi spełniać wiele różnych funkcji. Zobacz jakie pomysły mają architekci wnętrz na to, by był modny i wygodny.

Salon rodzinny, nie ważne czy duży czy mały, powinien przede wszystkim uwzględniać komfortową strefę wypoczynkową. Sprawdzi się tu więc wygodna sofa lub narożnik, stolik kawowy i usytuowany naprzeciw telewizor lub kominek. 

Wybierając mebel do siedzenia, warto zwrócić uwagę ile osób będzie na nim codziennie przesiadywać. Im więcej, tym większa powinna być powierzchnia mebla. Szczególną popularnością wśród mebli tapicerowanych cieszą się dziś kolekcje modułowe. Można je dowolnie zestawiać, to my decydujemy jak duży będzie nasz mebel, a w razie potrzeby możemy w każdej chwili dokupić kolejne elementy. Dobrym rozwiązaniem są również narożniki, które oprócz sporej ilości miejsca do siedzenia, mają także otomanę, na której można się wygodnie położyć. 

W rodzinnym salonie nie może także zabraknąć miejsca na dziecięce zabawy. Sprawdzi się więc stolik z dużym blatem, na którym dzieci będą mogły wygodnie rysować oraz miękki dywan, aby było wygodnie w momencie siedzenia na podłodze. Ciekawym rozwiązaniem są również bujane fotele, uwielbiane przez najmłodszych. Mogą mieć formę tradycyjnego mebla na płozach lub podwieszanego siedziska, który montuje się na haku i linie do sufitu. 

W galerii znajdziecie piękne salony urządzone przez architektów wnętrz. Wszystkie zdjęcia pochodzą z polskich domów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA