Meble.com.pl - komfort na miarę

Kominek w salonie to wyjątkowa dekoracja, ale też praktyczne urządzenie, które każdy rodzaj aranżacji zamienia w ciepłe i przytulne miejsce do spędzania czasu z rodziną. Projekt: Karolina Łuczyńska Fot. Bartosz Jarosz

Salon dla rodziny. Zobacz najpiękniejsze aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 gru 2015 09:22 (aktualizacja: 17 gru 2015 08:29)

Aranżacja salonu, który ma spełniać potrzeby całej rodziny to nie lada wyzwanie. Zainspiruj się i zobacz, jak urządzili go inni.

Salon wydaje się z pozoru najłatwiejszą przestrzenią do adaptacji, jednak nie zawsze tak jest. Jest to przecież miejsce reprezentacyjne, do salonu przyjmujemy gości, nim najczęściej chcemy się pochwalić, ale również właśnie tu spędzamy popołudnia z rodziną, kiedy już wszyscy wrócą do domu z pracy czy szkoły. Dlatego salon powinien być miejscem wielozadaniowym, odpowiadającym na potrzeby każdego domownika, a te przecież najczęściej bywają zupełnie różne. 

W rodzinnym salonie trzeba przede wszystkim zadbać o komfortowe miejsce do wypoczynku. Sprawdzą się tu wygodne, duże sofy ustawione naprzeciw siebie lub rozłożysty narożnik i miękkie pufy. Dobrym rozwiązaniem są modułowe meble tapicerowane, które można rozłączać i składać w zestawy, jakich aktualnie potrzebujemy. 

Strefę wypoczynku najlepiej umieścić tuż przed telewizorem zawieszonym na ścianie bądź ustawionym na niskiej szafce RTV. Coraz częściej w salonach Polaków rezygnuje się ze strefy telewizyjnej, aby przestrzeń ta służyła wyłącznie do niezakłóconego wypoczynku. Telewizor można zastąpić kominkiem, który doskonale relaksuje i jednocześnie wprowadza do wnętrza wspaniały nastrój. Jeśli zaś mieszkamy w miejscu, które nie pozwala na montaż kominka, możemy ustawić w salonie kominek zasilany bio paliwem. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA