Meble.com.pl - komfort na miarę

Lustra to najprostszy sposób na powiększenie przestrzeni. Szklana ściana w salonie sprawi, że wnętrze będzie nie tylko stylowe, ale również bardziej świetliste. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz

Salon Feng Shui. Te proste wskazówki pomogą go urządzić

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 maj 2015 15:02

Feng Shui to starożytna mądrość zaklęta w naszych wnętrzach. Dzięki niej można uzyskać nie tylko ciekawy efekt aranżacyjny, ale również zadbać o samopoczucie. Warto zatem przyswoić sobie kilka kluczowych zasad nauki Feng Shui.

Nauka Feng Shui mówi o tym, że nasz dom powinien być aranżowany z harmonią i według pewnego porządku. Niestosowanie się do tych zasad może niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Chińczycy wierzą, że najważniejszą rolę w naszym domu odgrywa salon, ponieważ jest to miejsce rodzinnych gromadzeń. To tam odbywają się wszelkie negocjacje rodzinne, tam też dopracowuje się plany na przyszłość. Serce domu jest więc tak naprawdę sercem całego organizmu, jakim jest rodzina. Aranżacja salonu, jest więc niezmiernie ważna. Dzięki kilku zasadom Feng Shui może on stać się komfortowym miejscem.   

Najogólniej mówiąc Feng Shui opiera się na założeniu, że świat wypełnia energia. Meble, dodatki i akcesoria powinny być dobrane i ustawione tak, aby pozytywne wibracje mogły bez zakłóceń, swobodnie krążyć po domu, zapewniając wszystkim domownikom dobre samopoczucie oraz pomyślność. Nauka ta liczy sobie tysiące lat, jej dokładne zgłębienie wymagałoby więc mnóstwo czasu, jednak zastosowanie nawet kilku, ogólnych zasad nada naszemu mieszkaniu harmonijny i uporządkowany charakter, przez co przebywanie w nim stanie się prawdziwą przyjemnością. Co więcej, niezależnie od tego czy naprawdę zależy nam na życiu w zgodzie regułami chińskiej filozofii, proponowane przez nią rozwiązania okażą się niezwykle pomocne przy urządzaniu każdego wnętrza. O niektórych z nich z całą pewnością należy więc pamiętać. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA