Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesne, ultra minimalistyczne wnętrza są teraz bardzo modne. Można w nich doskonale wypocząć, ponieważ mała ilość dekoracji, nie zakłóca naszego spokoju, nie skupia naszej uwagi. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz

Salon nowoczesny. Tak mieszkają Polacy

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 lut 2016 09:17 (aktualizacja: 29 lut 2016 09:01)

Nowoczesne wnętrza są teraz na topie. Zobacz, jak urządzić nowoczesny salon. Dużo zdjęć z polskich domów.

Nowoczesne wnętrza przeżywają obecnie swoje pięć minut. Zakochaliśmy się w bielach, połyskach i minimalistycznych formach. Cenimy stylowe dodatki, znamy nazwiska światowych projektantów z zakresu designu. Polskie domy i mieszkania urządzamy dziś modnie oraz z klasą. 

W nowoczesnym wnętrzu chodzi o jakość i harmonię. Wszelkie ozdobniki są niemal zbyteczne, bowiem materiały wykończeniowe ścian, podłóg, ale również mebli, same w sobie stanowią dekorację wnętrza. Główną rolę grają tu duże powierzchnie ukazujące piękno danego materiału. W nowoczesnych wnętrzach stosuje się nie tylko architektoniczny beton, ale również drewno oraz kamień. Szczególnie modne są chłodne marmury i absolutnie przeciwstawne do nich złote onyksy, zaś w drewnianych dekorach prym wiodą egzotyczne gatunki, jak orzech amerykański czy palisander santos. 

Meble w nowoczesnym salonie powinny być proste i kształtne. Sofy o niskich oparciach, osadzone na cienkich nóżkach. Stoliki niskie i kwadratowe lub w dwóch, trzech różnych kształtach, ustawione jeden obok drugiego. Meble do przechowywania raczej wbudowane w ściany. Bardzo istotnym elementem jest oświetlenie. Warto postawić na dużą, stojącą lampę, która będzie spoczywać nad wypoczynkową strefą w salonie, ale również duże ilości punktów świetlnych na ścianach i suficie. Modne są dziś w szczególności halogeny o niewielkich kształtach, których światło można nakierować na różne miejsca wnętrza. 

W nowoczesnym salonie nie może zabraknąć designerskich dodatków. Mogą to być zarówno drobne dekoracje, które jedynie delikatnie ozdobią salon lub też duże elementy, jak fotel od znanego projektanta czy modne lampy sufitowe. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA