Meble.com.pl - komfort na miarę

Biblioteczka wykonana z białej płyty, na tle białej ściany dosłownie wtopi się w otoczenie. Projekt: Konstanty Jeżewski i Alina Grzybowska. Fot. Bartosz Jarosz

Salon w bieli. 10 najciekawszych polskich wnętrz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 paź 2015 08:37 (aktualizacja: 04 paź 2015 22:10)

Salon w bieli ma wiele twarzy. Może być nowoczesny, ale i klasyczny, zimny i bardzo przytulny. Zobacz, jak salon w bieli urządzają Polacy.

Zamiłowanie do białych wnętrz, które przywędrowało od naszych sąsiadów z północy na dobre zadomowiło się również w Polsce. Bo choć całkowicie białe wnętrza mają tyle samo miłośników co przeciwników, to nie można im odmówić smaku i oryginalności. Modne są dziś nie tylko aranżacje nawiązujące do stylu skandynawskiego, ale również nowoczesne i minimalistyczne, do których biel równie dobrze pasuje. 

Chcąc urządzić salon w bieli warto w pierwszej kolejności postawić na biały kolor ścian. To, jakie meble i dodatki wybierzemy zaważy na tym, jaki styl będzie miało wnętrze. Chcąc urządzić salon po skandynawsku oprócz ścian w bieli nie może zabraknąć prostej sofy, najlepiej na cienkich drewnianych nogach, a także maleńkich stolików o różnych wysokościach skupionych obok siebie. Wszystko powinno być dopracowane subtelnymi dodatkami z naturalnego drewna, kolorowych tkanin i bajecznie uformowanej ceramiki. Bo choć skandynawskie wnętrza są bardzo białe, to nie brak w nich także koloru, który dominuje w postaci doskonale dopasowanych dodatków.

Jeśli stawiamy na styl absolutnie nowoczesny możemy połączyć biel z czernią. Matowe fronty doskonale komponują się na tle białych ścian i tworzą prostą, ale wyrafinowaną kompozycję. Blasku wnętrzom można dodać wybierając meble na wysoki połysk. Decydując się na fronty w kolorze białym, stworzymy salon w wersji total look. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA