Meble.com.pl - komfort na miarę

Meblościanka z przesuwnymi drzwiami pozwoli zakryć telewizor. Projekt: Anna Fodemska. Fot. Bartosz Jarosz

Salon w bieli. Jakie meble wybrać?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 sty 2017 08:43 (aktualizacja: 22 sty 2017 11:23)

Urządzając salon bardzo często sięgamy po ponadczasową biel. Warto wiedzieć, jakie wówczas wybrać meble, aby z bielą ścian pięknie wypełniły przestrzeń.

Biel optycznie poprawia proporcje wnętrza – powiększa je, uwydatnia i rozświetla. Warto
o tym pamiętać, gdy będziemy aranżować małe przestrzenie. Biel odbija światło, przez co pomieszczenie wydaje się większe, ale i jaśniejsze. To jednak nie jedyna jej zaleta. Oprócz tego biały kolor doskonale komponuje się z innymi barwami, od jasnych po ciemne. Efektownie kontrastuje z dodatkami w mocniejszych odcieniach i podkreśla ich naturalne piękno. Swą popularność zawdzięcza także temu, że dopasuje się do każdego stylu – minimalistycznego, loftowego, skandynawskiego czy klasycznego.

Wybierając meble do białego salonu mamy więc szerokie pole możliwości. Z ciemnymi bryłami o klasycznej formie, zyskamy kompozycję kontrastową i nietypową. Jasne meble z rysunkiem drewna doskonale ocieplą biel ścian i sprawią, że wnętrze będzie prezentowało się przytulnie. Z kolei meble na wysoki połysk w białym pomieszczeniu będą wyglądały jeszcze bardziej nowocześnie. Jeśli nie mamy obaw co do pomieszczeń całkowicie białych, możemy wybrać....białe meble. Uzyskamy wówczas efekt aranżacji w stylu total look.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA