Białe meble kuchenne optycznie powiększą małe wnętrze. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Białe meble kuchenne optycznie powiększą małe wnętrze. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: bm
  • 29 lis 2017 12:56 (aktualizacja: 29 lis 2017 13:26)

Salon w małym mieszkaniu - zobacz, jakie meble wybierają inni

Na małym metrażu sprawdzają się wielofunkcyjne rozwiązania, meble tapicerowane o niewielkich gabarytach, systemy zabudowy wnęk i sprytne tricki, dzięki którym optycznie powiększamy przestrzeń. Jak to wygląda w pokoju dziennym? Zobacz inspiracje z polskich wnętrz!

Prezentowane na zdjęciach mieszkania mają różne powierzchnie - niektóre są naprawdę malutkie, inne - dają nieco większe pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację. We wszystkich jednak projektanci postawili na jasne kolory, niewielkie gabaryty mebli i rozwiązania wykonywane na wymiar. Półki wbudowane w ścianę, telewizor chowany w szafce czy wiszący na ścianie to pomysły, które pozwalają na zaoszczędzenie cennego miejsca. W przypadku wnętrz otwartych, w których część dzienną połączono z kuchnią, sprawdza się też w miarę jednolita kolorystyka mebli kuchennych i "salonowych", a także unikanie tworzenia wyrazistych granic pomiędzy poszczególnymi strefami funkcjonalnymi. Dobrą opcją są wszelkiego rodzaju półki wiszące na ścianach lub ukryte za oparciem kanapy, czy też stanowiące ścianki działowe między kuchnią a strefą wypoczynkową.

Nie bez znaczenia są kolory - w prezentowanych projektach wybór błękitnych, szarych, białych lub beżowych mebli wypoczynkowych sprawił, że wizualnie wtapiają się one w całe wnętrze, nie przykuwają uwagi i dzięki temu nie przytłaczają niewielkich pomieszczeń.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce