Meble.com.pl - komfort na miarę

Urozmaiceniem minimalistycznego wnętrza, może być sofa w intensywnym kolorze. Na tle nieskazitelnej bieli doskonale prezentuje się soczysty śliwkowy fiolet. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Salon w minimalistycznym stylu. Sprawdź, jak go urządzić

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 maj 2015 11:19 (aktualizacja: 20 maj 2015 08:23)

Salon minimalistyczny jest przestronny, czysty i pozbawiony wszelkich zbędnych elementów. Meble i dekoracje są ograniczone do minimum. Zobaczcie kilka przykładowych aranżacji.

Urządzając salon w stylu minimalistycznym, należy rozpocząć od bazy czyli kolorystyki wnętrza. Wybór ten najczęściej uzależniony jest od naszego gustu i wynika z tego jak silne jest nasze zaangażowanie w kierunku kreowania minimalistycznej przestrzeni. Najczęściej wybieranymi kolorami są barwy neutralne wzorniczo, tj.: biel, czerń czy wszelkie odcienie szarości. Do prostych, minimalistycznych wnętrz pasują również stonowane beże i brązy.

Salon urządzony w stylu minimalistycznym wyposażony jest zwykle jedynie w kilka podstawowych mebli. Zazwyczaj są to proste w kształcie sofy, fotele i stoliki kawowe. W salonie minimalistycznym dominują gładkie powierzchnie i połyskujące fronty, a dodatki ograniczone są do minimum. Należy pamiętać jednak, aby uważnie przemyśleć aranżacyjną całość. A to dlatego, że pokój całkowicie pozbawiony dekoracji, staje się zbyt mdły, a w rezultacie nudny. Warto pomyśleć więc o wprowadzeniu jednego lub dwóch elementów, które nieco złagodzą surowy charakter wnętrza. Ciekawą opcją przy doborze kolorystyki mebli jest przełamanie neutralnych ścian i podłóg meblem o intensywnej barwie, np. czerwonym fotelem czy sofą z kolorowymi poduszkami. 

Zobaczcie kilka przykładowych aranżacji. 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA