Elegancki zestaw do salonu Milano. Fot. Taranko

Elegancki zestaw do salonu Milano. Fot. Taranko

  • Autor: bm
  • 21 lut 2018 09:36 (aktualizacja: 22 lut 2018 09:44)

Salon w stylu glamour - meble pełne elegancji i wdzięku

Styl glamour to synonim elegancji i komfortu we wnętrzu. Jego wyznacznikami są wysokiej jakości materiały, bogate zdobienia, subtelne oświetlenie i stonowana kolorystyka. Wszystko razem tworzy klimat prawdziwego luksusu.

Bogato zdobione, wykonane ze szlachetnych materiałów, takich jak skóra, aksamit, żakardy, wysokiej jakości szkło, kryształy Swarovskiego, lśniące lite drewno - meble w stylu glamour mają w sobie coś ponadczasowego i dają nam nie dające się niczym zastąpić wrażenie luksusu. Szczególnie dobrze styl ten prezentuje się w salonie, który jest swoistą wizytówką całego wnętrza. Tutaj przyjmujemy gości, tutaj też odpoczywamy po ciężkim dniu i lubimy otaczać się pięknymi  przedmiotami.

Styl glamour ma swoją historię. Powstał na początku XX w. w Stanach Zjednoczonych – tuż po wielkim kryzysie. Był oznaką bogactwa oraz elegancji i zadomowił się w luksusowych willach hollywoodzkich gwiazd. Charakterystyczne dla tego stylu jest łączenie z pozoru niepasujących ze sobą elementów – bogactwa ornamentów i zdobień z minimalizmem i prostotą. Dotyczy to zarówno wystroju całego wnętrza, jak i pojedynczych mebli, luster czy lamp. Umiejętnie wykorzystany potrafi nadać wyjątkowy charakter każdemu wnętrzu. W Polsce glamour pojawił się na początku lat 90. XX wieku jako odskocznia od otaczającej nas w czasach PRL-u szarości i nijakości. Wniósł ze sobą pewien rodzaj magii, dzięki swojej nieoczywistości, ale również luksus, wyrafinowanie i przepych. Stał się także synonimem jakości wykonania i trwałości.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce