Meble.com.pl - komfort na miarę

Chcesz do salonu wprowadzić element zaskoczenia? Okrągły stół i dizajnerskie, czarne krzesła sprawdzą się w tej kwestii znakomicie. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz

Salon z jadalnią. Projektanci podpowiadają jak go urządzić

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 kwi 2015 11:23 (aktualizacja: 09 kwi 2015 08:22)

Jadalnia coraz częściej staje się częścią otwartej strefy dziennej. Jak wykończyć i zaaranżować nowoczesną jadalnię, by stała się sercem domu, a zarazem idealnie komponowała się z resztą mieszkania? Zobacz ciekawe pomysły polskich projektantów.

Nie każdy ma możliwość wyodrębnienia w kuchni kącika, w którym zmieści się stół z krzesłami, przy którym możemy celebrować rodzinne posiłki. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie jadalni w salonie. Połączenie jadalni z pokojem ma wiele atutów. Bliskość strefy dziennej sprawia bowiem, że osoba spożywająca posiłek nie traci kontaktu z bawiącymi się w salonie dziećmi lub z resztą domowników siedzących np. na sofie. 

A więc, jak i gdzie umieścić stół jadalniany, jakie dobrać krzesła, jak oświetlić kącik jadalniany, jaki wybrać kształt stołu? Projektanci przekonują, że możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to ten, w którym jadalnia stylistycznie harmonizuje z resztą strefy dziennej. Jest to bez wątpienia bezpieczne rozwiązanie, jednak jakże oklepane. Może warto pokusić się na coś bardziej oryginalnego, a dokładniej mówiąc, na aranżację salonu i jadalni na zasadzie kontrastu. Efekty mogą być naprawdę zaskakujące. Także zestawienie krzeseł i stołu w zupełnie różnym stylu wprowadzi do naszego salonu efekt zaskoczenia. Zobaczcie jak zrobili to projektanci. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA