Meble.com.pl - komfort na miarę

Niebanalne w wyglądzie krzesła w soczystym, intensywnym kolorze mogą być ciekawym elementem salonu. Projekt: Małgorzata Łyszczarz. Fot. Bartosz Jarosz

Salon z jadalnią. Tak możesz go urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 lut 2016 09:17 (aktualizacja: 24 lut 2016 08:02)

Nie masz osobnego pomieszczenia na jadalnię? Zaaranżuj ją w salonie. Zobacz najlepsze pomysły z polskich wnętrz.

Nie trzeba się przejmować brakiem osobnego pomieszczenia na jadalnię. Można ją ciekawie zaaranżować w salonie. Zobaczcie jak to zrobić.

W małym mieszkaniu często widuje się jadalnie umieszczoną w salonie. Brak osobnego pomieszczenia, jak również ciasna kuchnia, w której nie ma miejsca na stół i krzesła, sprawiają, że salon staje się jedynym na nią miejscem. Coraz częściej jednak projektanci jadalnię wystawiają na widok również w dużych wnętrzach. Dlaczego? Stół ustawiony w komunikacyjnym przejściu, pomiędzy kuchnią, a salonem, jest dostępny wówczas dla wszystkich, sprzyja rodzinnym spotkaniom i organizuje niemal całe wnętrze. 

Ustawiając stół w salonie warto kierować się jednak pewnymi zasadami. W małych mieszkaniach sprawdzą się stoliki kwadratowe lub okrągłe z rozkładanym blatem. Ich wielkość powinna pozwalać na ustawienie wygodnie czterech krzeseł. W dużych wnętrzach można z powodzeniem postawić na duży i długi stół z większą ilością krzeseł. Modne są dziś szczególnie stoły na jednej, grubej nodze. Ich dekoracyjna forma wprowadza do wnętrza charakter. Jeśli chcemy nadać wnętrzu niepowtarzalny styl, warto wybrać ciekawe, a czasem też designerskie krzesła, które będą na siebie zwracać uwagę. Należy jednak pamiętać, że nie ważne, jakie meble jadalniane wybierzemy, powinny one pasować do wystroju panującego w salonie. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA