Meble.com.pl - komfort na miarę

Salon z kącikiem jadalnianym zaaranżowany w biało-szarej tonacji. Wnętrze prezentuje się nowocześnie, a jednocześnie bardzo stylowo. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Salon z jadalnią. Topowe aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 lip 2016 08:35 (aktualizacja: 01 lip 2016 10:12)

Gdzie ustawić stół i krzesła w małym salonie oraz jak zaaranżować jadalnię w przestronnym wnętrzu. Podpowiadamy...

Jadalnia coraz częściej zajmuje w naszych domach szczególne miejsce. To nie tylko przestrzeń do podejmowania gości, ale również miejsce gdzie możemy spotkać się z rodziną po całym dniu i spędzić z nią trochę czasu. Nic bowiem nie buduje lepiej rodzinnych relacji, niż wspólne posiłki.

W małym salonie często mamy problem z umiejscowieniem jadalni. Na szczęście w salonach meblowych znajdziemy wiele rozkładanych stołów, które wyglądają na niewielkie, zaś po rozłożeniu ich blat może sięgać nawet 3 metrów. W małym salonie warto ustawić go w kącie ściany, dzięki czemu nie będzie dominował aranżacji wnętrza. Doskonale sprawdzają się również stoły okrągłe. Warto też pamiętać o stylowym oświetleniu zawieszonym tuż nad stołem. Ciekawy żyrandol może skutecznie odwrócić uwagę od małego metrażu wnętrza.

W dużych domach doskonałym miejscem na jadalnię jest ciąg komunikacyjny między salonem, a otwartą kuchnią. Ustawiając w tym miejscu stół zapewnimy sobie ogromną wygodę, bowiem nie będziemy musieli daleko przemieszczać się z potrawami, jak również zebranie brudnych naczyń ze stołu i przeniesienie ich do kuchni, będzie prostsze. W dużych wnętrzach mamy również większe pole wyboru rodzaju stołu. Okrągły, prostokątny, kwadratowy - rodzaj jego blatu pozostaje więc kwestią gustu. Ciekawym rozwiązaniem są dziś stoły na jednej, ozdobnej nodze. Duże wnętrza pozwalają piękne wyeksponować tego typu mebel, który stanie się ozdobą całego domu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA