Meble.com.pl - komfort na miarę

Salon, w którym zestawiono naturalne drewno z pastelowymi kolorami. Meble firmy Muuto. Oferta: Kody Wnętrza. Fot. Muuto.

Skandynawskie inspiracje. Jak urządzić wnętrza w stylu eko?

  • Autor: uk
  • 17 cze 2014 14:11 (aktualizacja: 20 cze 2014 07:50)

Skandynawski styl nie oznacza wyłącznie kreowania określonej estetyki. To również rzeczywista dbałość o naturę - świadome zakupy i mądre podejście do posiadanych już przedmiotów.

Przypomnijmy, co kryje sie pod pojęciem styl skandynawski. Otóż, jest to perfekcyjnie zorganizowana przestrzeń, w której dużą rolę odgrywa biel (ściany, drzwi) zestawiona z kilkoma akcentami kolorystycznymi, najlepiej w pastelowych tonacjach (poduszki dekoracyjne, zastawa porcelanowa, zasłony, abażur lampy). Wśród pastelowych barw mile widziane są: pudrowe róże, błękity, pudrowa żółć, ciepłe szarości. 

Meble, wykonane z naturalnych materiałów, tj. drewno, prezentują prostą, często geometryczną, funkcjonalną formę. Mogą być pomalowane na biało lub też na pastelowy odcień. 

Warto postawić również na naturalne materiały, jeśli chodzi o tkaniny we wnętrzach. Tutaj nieodzowne są tkaniny lniane lub bawełniane. Ich dodatkowym walorem jest wyraźna, naturalna faktura. Wybieramy też dekoracje wykonane z metalu, drewna lub kamieni. 

 Nie wyrzucajmy też od razu starych mebli. Przyjrzyjmy się im i zobaczmy, czy można je przeistoczyć w designerskie dzieło! Na przykład za pomocą  ekologicznej emalii do drewna. Stara, drewniana skrzynia lub paleta, która została po wizycie kuriera, to idealny materiał na meble lub dekoracje. Potrzeba do tego jedynie odrobiny wyobraźni i ekologicznego lakieru do drewna. 

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA