Meble.com.pl - komfort na miarę

W salonie, który ma białe ściany dobrze jest postawić na detal w mocnym kolorze. Doskonałym rozwiązaniem będzie sofa odznaczająca się na tle całej aranżacji. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska Fot. Marcin Onufryjuk

Sofa w salonie. Najlepsze inspiracje z polskich mieszkań

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 kwi 2015 09:49 (aktualizacja: 24 kwi 2015 07:54)

Każdy ma swój sposób na wygodne ustawienie sofy w dziennym pokoju. Jak zrobić to najlepiej, aby było ładnie i wygodnie? Zachęcamy do podejrzenia jak urządzają się Polacy.

Jeszcze kilka lat temu wszyscy ustawialiśmy sofy jedyną, znaną dla każdego metodą, czyli oparciem przylegającym do ściany. Najczęściej w jej towarzystwie stawały dwa fotele z tej samej kolekcji, które wraz ze stolikiem kawowym tworzyły zamknięty okrąg, a kanapa wciśnięta była pod ścianą - jakby za karę. Ten sposób ustawiania można jeszcze zauważyć w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na ustawienie sofy na środku pokoju. Jest to zrozumiałe i świadczy o praktycznym podejściu. 

Jeśli jednak mamy większą powierzchnię, w której będziemy sofę ustawiać, warto ją bardziej wyeksponować. Ustawić na środku pokoju, albo znacznie odsunąć od ściany, a fotele i stolik także pozostawić w takiej odległości, aby bez skrępowania można było sobie pomachać nogą siedząc na sofie. Sofa posłużyć może także to podzielenia przestrzeni i sprawdza się w tej roli na prawdę świetnie. Jeśli ustawimy za nią, czyli przy jej plecach, komodę nie sięgającą wyżej niż jej oparcie, to tym zabiegiem zupełnie naturalnie stworzymy dwa pomieszczenia, które nie mają działowej ściany. Tak oddzielić można kuchnię od salonu, ale też pokój dzienny od miejsca pracy w domu. 

Warto pamiętać, że sofa to najczęściej reprezentacyjny mebel w salonie. Dlatego powinna się wyróżniać, być ładnie wyeksponowana, a przy jej boku powinny stanąć fotele lub pufy - niekoniecznie należące do tej samej kolekcji, a nawet do tego samego producenta. Im więcej fantazji włożymy w aranżację salonu, tym większą satysfakcję ona nam przyniesie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA