Meble.com.pl - komfort na miarę

Tak jak stół jest nieodłącznym elementem rodzinnego obiadu w domu, tak sofa stanowi klucz do udanej domówki. Fot. Sits

Sofing jest w modzie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 lut 2014 19:34

Kto pamięta czasy hucznych prywatek w czterech ścianach domu, ten powinien zrozumieć czym jest sofing.

Co jest nieodłącznym elementem udanego sofingu? Oczywiście wygodna sofa.

Mówi się, że każdy czas ma swoje prawa, a moda która panuje w danym momencie jest tylko odzwierciedleniem tego, co już kiedyś zostało pokazane i wylansowane. Po kilkuletniej modzie na prowadzenie towarzyskiego życia w klubach, pubach oraz restauracjach przyszedł czas, aby zasiąść ze znajomymi i rodziną na wygodnej sofie i znów bawić się w zaciszu własnego domu. Dzięki takim kameralnym spotkaniom można docenić sztukę konwersacji, na którą w hucznym lokalu nie można sobie pozwolić. 

Kluczy do sukcesu udanej domówki jest kilka. Spośród całej oprawy imprezy jednak najważniejszym elementem są pozytywni gospodarze domu oraz wygodna sofa, na której zasiądą goście. Słowo sofa wywodzi się z języka tureckiego. „Soffa” oznacza kamienną ławkę, co w pierwszej myśli nie kojarzy się z wygodą. Na szczęście obecnie produkowane sofy mają za zadanie przede wszystkim zapewniać komfort użytkownikowi. Za nim idą estetyczny wygląd, wysoka jakość użytych do produkcji materiałów oraz przystępna cena.

Do najwygodniejszych sof i jednocześnie najbardziej obszernych należą narożniki oraz sofy modułowe, których ustawienie można dowolnie komponować. Są to najlepsze rozwiązania do przestronnych salonów oraz dla osób, które lubią przyjmować dużo gości.

Zaletą sof modułowych jest ich elastyczność. Duża ilość elementów pozwala na dopasowanie mebla do potrzeb użytkownika. Moduły dostępne w sofie „Le Noir” firmy Adriana Furniture dzielą się na te w rozmiarze XL i standardowym, dostępne są także fotele oraz podnóżki. Niestety modułowość niesie za sobą brak możliwości rozkładania takiej sofy. Modułowe siedziska nie mają funkcji spania, która natomiast jest obecna w narożnikach. Ich niewątpliwą zaletą są pojemne pojemniki na pościel oraz możliwość rozkładania. Sofa „Arezzo” firmy Bizzarto dodatkowo ma zamontowane za poduchami drewniane półeczki, które z powodzeniem mogą stać się alternatywą dla stolika kawowego. 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA